St. přípravka B: FC Tempo Praha B - Kyje 11:0

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 20. 04. 2009

Na 11. kolo mistrovské ligy zavítali na tempácký pažit kluci z Kyjí. V minulém kole se jim podařilo porazit tým Zličína 4:2, a tak jsme byli plni očekávání, kde se ta změna v jejich týmu projeví. Naši kluci měli jasné pokyny, jak na soupeře zahrát. Od počátku důraz, rychlost a střely. Tato naordinovaná taktika se dařila realizovat, a tak hned první důrazně vedený útok byl zakončen tečí Hozyho za asistence Koubise. Tak rychlý gól opravdu nečekali kyjští defendeři s gólmanem. Zcela jistě to otřáslo jejich sebevědomím. Všemožně se snažili nabourávat a paralyzovat útočné akce Tempáků.

Počasí bylo dnes pro fotbal na Tempu velmi shovívavé, a tak s deštěm čekalo, až dohrajeme. Kluci si to dnes vychutnávali. Po zjištění, že soupeř není důrazný ani v útoku ani v obraně se postupně zapisovali do tabulky střelců a asistencí. Zatímco se gólman Novotný stále více ochlazoval v naší brance, kluci se zahřívali střílením na gólmana Kyjí. Celkem 8 branek se podařilo našim borcům nasázet do konce poločasu.

Druhá půle zápasu byla, řekl bych, vlažnější. Kluci měli nahráno z prvního poločasu, a tak jen dohrávali. Počasí zatím bylo stále shovívavé. V naší brance překvapivě nedošlo k výměně Novotného za Staňka. Ten prý do brány nechtěl nastoupit, a tak jej trenér vykázal pro dnešní den z mužstva. A tak se hrálo dál v nezměněné sestavě. Kyjští kluci už byli rádi, když sudí ukončil zápas za stavu 11:0 ve prospěch našich barev. Bylo vidět, že jsou hluboce zklamáni tak vysokou porážkou.

Sláva vítězi, čest poraženému platí i dnes. Oba týmy nechaly na hřišti část svého umění. Naši kluci tak doma uhájily další tři body. V příštím kole vyjíždíme na hřiště SOS Háje.

FC Tempo Praha B - Kyje 11:0 (8:0)
Branky: Hozák a Obermajer 3, Koubek 2, Buzek, Obuškevič, Kopeš.
Tempo: Novotný - Rod, Staněk, Nejedlík, Obuškevič, Buzek, Obermajer, Blažka, Koubek, Pekárek, Hozák, Kopeš.