St. žáci A: FC Zličín - FC Tempo Praha 2:6

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 21. 04. 2009

V dalším mistrovském utkání jsme nastoupili na hřišti Zličína proti domácímu mužstvu. Bylo to naše třetí utkání za uplynulých sedm dní a pro pět hráčů z dnešního základu čtvrté, jelikož nastoupili v dalších mužstvech Tempa. V tomto směru budeme muset malinko ubrat, abychom mohli splnit vytyčené cíle, protože na některých byla ta únava zcela zřetelná. Oproti podzimnímu utkání bylo tentokrát ze strany Zličína velice korektní jednání a žádné poznámky k našim hráčům nepadaly, což přispělo k dobré fotbalové atmosféře. K utkání jsme nastoupili se třinácti hráči, protože šest dalších bylo nemocných.

Co se týče prvního poločasu, podali jsme velice kvalitní fotbalový výkon, k čemuž přispěla i hra soupeře, který nám umožnil kombinovat a v podstatě hrát podle sebe. Soupeř se na naši polovinu dostával téměř sporadicky. Hráli jsme po lajnách, kde zejména Horn a Dvořák servírovali nespočet pěkných centrů před soupeřovu branku. Skore otevřel v 9. minutě Mašek právě po přihrávce Dvořáka.

Ve 12. minutě kopal Stejskal rohový kop a našel Hájka, který zvyšuje na 2:0. O dvě minuty později je faulován v soupeřově vápně Hájek a exekuce se ujímá specialista na penalty Stejskal a opět se nemýlí a vedeme již 3:0. Ve 34. minutě se zmocnil balonu Horn a svoji šanci využil zvýšením našeho vedení na 4:0. Do druhé části hry jsme vstoupili opět aktivně a soupeře jsme sporadicky pouštěli na naši polovinu hřiště. Ovšem proti prvnímu poločasu byl znatelný rozdíl v naší hře a to tím, že jsme přestali kombinovat a většina hráčů se snažila zakončit individuálně a bohužel bez úspěchu, takže soupeř ale vytěžil z minima maximum, kdy ve 41.minutě nakopl dlouhý balon za naši obranu, kde se ho zmocnil soupeřův útočník a snížil i díky špatně vyhodnocené situaci golmana Žurava na 4:1.

Videoreportáž Vladimíra Horna z utkání ZDE

Tatáž situace se opakovala v 70. minutě, ale tentokrát byl golman bezmocný. Naši kluci přidali pátou branku ve 44.minutě, kdy Rudolf našel Horna a ten pěknou brankou zvýšil na 5:1. O čtyři minuty později se situace opakovala v opačném pořadí a Horn našel Rudolfa, který vstřelil naši šestou branku. Klukům za předvedený výkon děkuji i přesto, že druhý poločas nehráli tak, jak jsme si řekli a opustili kolektivní hru. Přesto vím, co v tomto týdnu vše úspěšně absolvovali a čeho dosáhli a za to ještě jednou díky!

FC Zličín - FC Tempo Praha 2:6 (0:4)
Branky: 34. a 44. Horn, 9. Mašek, 12. Hájek, 15. Stejskal, 48. Rudolf.
Tempo: Žurav - Lehký, Čech, Kristek, Herdegen, Stejskal, Škopek(62. Yusyp), Mašek (36. Rudolf), Dvořák, Horn, Hájek.