Muži A: AFK Olympia Šeberov - FC Tempo Praha 1:3

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 23. 04. 2009

Tempo získalo po dvou remízách konečně vítězství. Zasloužené tři body si odvezlo z Šeberova, konkurenta v boji o záchranu, odpoutalo se z posledního místa tabulky a zároveň se bodově dotáhlo na další týmy.

Utkání se hrálo ve velmi emotivní atmosféře, ke které svým výkonem zásadně přispěli rozhodčí utkání. Nemá smysl na webu, který je určen především tempácké mládeži, rozebírat a komentovat jednotlivé situace, bylo by to příliš dlouhé čtení. Vedení klubu podalo na rozhodování trojice rozhodčích stížnost a nechává na Komisi rozhodčích, jak ji vyhodnotí. Hráči se v utkání soustředili především na svůj výkon a soupeře předčili ve všech činnostech. Je škoda, že ve druhém poločase neproměnili více šancí, domácím mohli uštědřit debakl.

Důležité okamžiky zápasu:
25. minuta: po ruce domácího gólmana Pokorného mimo pokutové území a zabránění brance je vyloučen nepochopitelně domácí stoper Pecinovský
27. minuta: po trestném kopu se k odraženému míči dostal Hájek a napálil míč do sítě - 0:1
35. minuta: po Dedkově přihrávce Žalud obchází domácího gólmana - 0:2
37. minuta: domácí po nedůrazu obrany Tempa snižují - 1:2
40. minuta: vyloučen hostující Kadlec za zákrok v souboji, ve kterém vůbec nebyl, a ještě nařízena penalta. Gólman Kuchař penaltu vyráží
65. minuta: Tempo přidává Žaludem třetí branku, ale ta není nepochopitelně uznána
85. minuta: Dedek obral o míč obránce a podél gólman dostal míč do sítě, tentokrát už sudí žádnou závadu nenašli - 1:3

AFK Olympia Šeberov - FC Tempo Praha 1:3 (1:2)
Branky Tempa: 27. Hájek, 35. Žalud, 87. Dedek.
Rozhodčí: Tikal - Dvořák, Špivák.
ČK: 25. Pecinovský - 40. Kadlec.
Tempo: Kuchař - Kadlec, Valášek, Dvořák, Netušil - Kočí, Žalud, Hájek, Komorník - Dedek (90. Jakub Hurka), Novotný (59. Prokop).