Muži A, Pohár PFS: FC Tempo Praha - Dolní Počernice 3:0

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 23. 04. 2009

Tempo si proklestilo cestu už do čtvrtfinále Poháru PFS. Rozhodla o tom jasná výhry 3:0 nad Sokolem Dolní Počernice, týmem, se kterým před nedávnem remizovalo 3:3 v mistrovském utkání. Zatímco soupeř postavil v základní sestavě šestici hráčů ze zmiňovaného utkání, v sestavě domácích se neobjevil ani jediný. Naopak šanci v základu dostala hned šestice dorostenců (Flaks, Horna, Balun, Hájek, Donev a Hurka) a zhostila se jí výborně, když vstřelila všechny branky.

Skóre otevřel ve 21. minutě přímo z rohu Balun, pojistku přidal v 66. minutě zkušeně další dorostenec Kočí po akci Doneva a poslední gól přidal v závěru Hurka, když důrazem obral o míč hostujícího gólmana. Počernice si v utkání vytvořily dvě velké šance, v první půli ještě byly vyrovnaným soupeřem, po změně stran již dominovalo tempácké mládí. Ve čtvrtfinále Tempo přivítá 6.5. od 18 hodin na Lhotce tým Junioru.

FC Tempo Praha - Sokol Dolní Počernice 3:0 (1:0)
Branky: 21. Balun, 69. Kočí, 88. Jakub Hurka.
Rozhodčí: Burda - David, Grégr.
Tempo: Flaks - Budák, Hlavička, Stoklásek, Horna - Klouda, Hájek (72. J.Nechvíla), Balun, Graclík (66. Kočí) - Jakub Hurka, Donev.
Dolní Počernice: M.Cicala - Šedivý (57. Děda), Teichmann, Doležal, Z.Nesnídal, Vycpálek, A.Cicala (58. Schwarz), Dlabola (58. R.Exner), J.Exner, Šesták, J.Nesnídal.

www.fotbalpraha.cz - Šest přeborových týmů a dva celky z I. A třídy mají stále naději na zisk Teskahor Poháru PFS. Ve středu se hrálo zbylých šest zápasů osmifinále: v těch zaujala vysoká výhra Aritmy nad Ďáblicemi, ale také porážka Královic na hřišti Junioru, který hraje o soutěž níž.

Tenhle zápas byl pikantní díky tomu, že oba kluby před časem jednaly o sloučení, Junior do Královic poslal několik hráčů a dnes v něm naopak působí Martin Liling, dlouholetá opora Královic.

Ty se nedokázaly zmátořit ani v poháru. Po šesti jarních porážkách v přeboru neuspěly ani ve druhé soutěži a po výsledku 2:5 se loučí.

Junior se ve čtvrtfinále utká s Tempem, které přehrálo Dolní Počernice 3:0, takže už je předem jasné, že v semifinále se objeví jeden celek z I. A třídy.

Zbylí čtvrtfinalisté jsou výhradě z přeboru: Aritma rozstřílela Ďáblice 8:0, čtyřmi góly se blýsknul Lukeš, Radotín přešel přes Štěrboholy až po penaltovém rozstřelu, když v základní hrací době skončil zápas 2:2. Stejně si vedl Zličín, který v penaltovém rozstřelu znemožnil Cholupicím, aby dál pokračovaly v cestě za obhajobu trofeje.

Dál jde i Libuš, která v utkání dvou přeborových týmů přehrála Háje 4:1.

VÝSLEDKY 3. KOLA TESKAHOR POHÁRU PFS:

Libuš - Háje 4:1 (3:0), Tempo - Dolní Počernice 3:0 (1:0), Aritma - Ďáblice 8:0 (5:0), Štěrboholy - Radotín 2:2 (1:2), na pen. 6:7, Junior - Královice 5:2 (3:1), Zličín - Cholupice 1:1 (1:0) na pen. 3:0. Předehráno: Přední Kopanina - Uhříněves 5:0 (1:0), Uhelné sklady - Újezd 4:1 (2:1).

Čtvrtfinálové dvojice (6. května): Uhelné sklady - Libuš, Tempo - Junior, Aritma - Radotín, Přední Kopanina - Zličín.