Ml. přípravka B2: FK Jižní Město - FC Tempo Praha C 0:3

Autor: Kateřina Čiháková <katkacihakova(at)seznam.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 27. 04. 2009

V sobotu 25.4. jsme za krásného a slunečného dopoledne vyrazili k dalšímu mistrovskému utkání, a změřili tak síly s týmem Jižního Města, který se v tabulce držel za námi s osmibodovou ztrátou.

Začátek zápasu vypadal, že kluci budou pokračovat v duchu pátečního nepěkného utkání na Bráníku, kde se také nedařila kombinace, střely na bránu a kluci jakoby vůbec nevěděli, jak na balon a co s ním. Naštěstí dnes se jim podařilo začít střílet pořádně na branku a první vážnější střela vyrazila "z první" od kopačky Lukyho Hroníka, ale bohužel cíl minula. Věděli jsme, že kluci potřebují dát gól, aby začali pořádně hrát a rvát se o vítěztví, ale všechno létalo všude možně kolem soupeřovy brány.

Až ve 14. min. se konečně míč o něco přiblížil síti a to když se v chumlu zorientoval Filip Čihák, ale břevínko. V 17.min. ještě Filip levačkou orazítkoval tyčku a na dorážku přimastil Matěj Heřmánek, ale ani jemu se skórovat nepodařilo. Matěj dnes nastoupil do útoku, protože v brance si vychutnával svoji vysněnou premiéru Tomáš Touška, který tak svým výkonem ukázal, že může být plnohodnotnou náhradou. Takže první poločas skončil bez branek a my jsme všichni doufali, že ten druhý bude lepší.

Do druhé půle opravdu Tempáčci naběhli v evidentně lepší formě a s chutí bojovat. Ve 32. min. to konečně přišlo, po přesné mušce Dominika Horáka, kterému to až "do kuchyně" přinesl Luky Hroník. O minutu později ještě Dominik trestuhodně netrefil prázdnou branku a my se báli, aby nepřišlo slavné "nedáš - dostaneš". Ale to by nesmělo být Štěpána Sedláře, který po pískaném faulu ve 35.min. kopal přímák, nedal brankaři sebemenší šanci a "chladnokrevně" zavěsil. Za stavu 0:2 už nervy trochu povolily a věřili jsme, že si tři bodíky odvezeme.

Pár soupeřových střel skvěle zlikvidoval 100% soutředěný Tomáš a ve 43.min. přišel uklidňující a poslední gól, kdy kapitán Martin Pytlíček krásně nahrál Matějovi do vápna, ten si v klídku balon přeťuknul na levačku, vystřelil a nemýlil se. Další vážnější šance ani branky jsme už neviděli, a tak utkání skončilo 0:3 pro tempácké barvy!

FK Jižní Město - FC Tempo Praha C 0:3 (0:0)
Branky: 32. Horák, 35. Sedlář, 43. Heřmánek.
Tempo: Touška, Hudák, Sedlář, Hobzík, Ondrík, Vrla, Šejvl, Horák, Pytlíček, Hroník, Čihák, Heřmánek.