St. přípravka B: Háje SOS C - FC Tempo Praha B 1:8

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 27. 04. 2009

Počasí na objednávku, odhodlání zvítězit, to jsou předpoklady pro dobrý fotbal. Dnešní mistrák hráli kluci na hřišti Háje SOS. Začínalo se s mírným zpožděním v 11:40, kdy se pro nepřítomnost rozhodčího dostalo této cti panu Nejedlíkovi, tátovi Toma. Zápas začal a kluci měli jasné pokyny zahrát ofenzívu a zatlačit soupeře před jeho branku. Nojo, ono se to lehce řekne, ale hůře provede. Naši zadáci zapomněli na útočníky soupeře, a to nás stálo branku v naší síti, kdy gólman Novotný byl proti střele zblízka bezmocný. To však byl první a také poslední výrazný útok na naši branku.

Teď se kluci probrali a pomalu se začali dostávat do svého tempa. Řada šancí před brankářem domácích byla doslova promarněna. V 9. minutě se přece jen poštěstilo a bylo vyrovnáno. Celý první poločas se hrál na půlce domácích, ale naši borci ze své převahy nic nevytěžili. Po jednom z mála útoků domácích došlo k nešťastnému střetu Matyho s naším gólmanem, kdy dostal kolenem do nosu a lehl na zem. Po přerušení hry se nakonec nepotvrdilo žádné vážné zranění, jen kolenem naražený nos a ret. Nakonec to přeci jen přišlo a to ve 25. minutě utkání. Jirka Kopeš se protáhl po levém křídle, dostal přihrávku a nádherně vystřelil nechytatelnou střelu pod břevno. Velmi důležitý gól do šatny. Poločas tak skončil za stavu 1:2.

O přestávce kluci dostali pokyny jak dál. Věděli jsme, že na to máme, a tak bylo třeba to také dokázat. Na mou otázku: "Tak co trenére, dnes to nejde, co?“, zněla odpověď: "Kluci se dnes dost trápí." Ta promluva do duše klukům tak jako tak určitě prospěla. Z prvního poločasu otřesený gólman Novotný se vzpamatoval a přeci jen do druhé půle hry nastoupil. Druhá půle zápasu byla k nepoznání od té první. Kluci zvýšili důraz v osobních soubojích, bojovali o každý míč a téměř nedovolili soupeři žádnou útočnou akci.

Velmi pěkné kombinace a střely na branku postupně navyšovaly naše konto. Povedené akce předváděli Koubis, Krtek, Kopeš, Buzek i Obuškevič. Nebýt gólmana domácích, bývalo by skóre narostlo domácím na nějakých 16 branek. To se však nestalo, a tak jsme se museli spokojit s 8 brankami. Na hřišti soupeře dobrý výsledek.

Máme o tři body bohatší konto. Příští týden hraje Tempo doma s Lipencemi, řada fotbalistů však bude na škole v přírodě, tak to bude zajímavý zápas.

Háje SOS C - FC Tempo Praha B 1:8 (1:2)
Branky Tempa: Hozák 3, Koubek 2, Kopeš, Obuškevič, Šlamiar.
Tempo: Novotný, Staněk - Rod, Janský, Nejedlík, Obuškevič, Buzek, Obermajer, Koubek, Šlamiar, Hozák, Kopeš.