Muži A: FC Tempo Praha - PSK Union Praha 1:0

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 29. 04. 2009

Tempo potvrdilo zisk z Šeberova i v domácím prostředí a po výhře nad PSK Union Praha předskočilo v tabulce další dva soupeře. Rozhodující branku dal sice až v 87. minutě Žalud, ale vzhledem k převaze zejména ve druhém poločase, je zisk tří bodů zasloužený.

Už na začátku zápasu mělo Tempo velký tlak, ale jedinou šancí byla ve 12. minutě Žaludova rána. Hosté odpověděli první šancí o dvě minuty později a v 17. minutě dokonce vstřelili branku, naštěstí z ofsajdu. Nadějně vypadal ve 21. minutě Komorníkův trestný kop, svou největší šanci spálili hosté ve 35. minutě po špatném zajištění v tempácké obraně. V závěru poločasu zvonily na obou stranách spojnice. Nejprve ji trefil ve 38. minutě Komorník a o dvě minuty později hosté.

Ve druhé půli už si vytvářel šance jen domácí tým. Tvrdou střelou neuspěl Hájek v 53. minutě, po něm ani druhý dorostenec v sestavě Kočí. Tlak se neustále stupňoval, ale obrana hostí odolávala. V 80. minutě fauloval ve výskoku Novotný, dostal žlutou kartu, ale Kudrna mu pěstí oplácel a šel se sprchovat.

Tempo tedy hrálo přesilovku, jenže jen dvě minuty... Stoper Valášek vyvážel míč, nepřesně ho ale rozehrál, a tak Novotný hasil požár za cenu druhé žluté karty. Síly se vyrovnaly.

Gólová radost ale nakonec přece jen přišla. V 87. minutě zahrával Kočí rohový kop a Žaludova hlava poslala míč do dolního rohu branky - 1:0! V závěru stačilo pohlídat tři nepříjemné standardky a důležitá výhra se počítala.

FC Tempo Praha - PSK Union Praha 1:0 (0:0)
Branka: 87. Žalud.
Rozhodčí: Hlaváč - Čermák, Wimmer.
ČK: 82. Novotný - 80. Kudrna.
Diváků: 120.
Tempo: Kuchař - Kadlec, Valášek, J.Nechvíla, Netušil - Kočí (90. Balun), Žalud, Hájek, Komorník - Dedek (70. Jakub Hurka), Novotný.