St. žáci A: SK Motorlet Praha C - FC Tempo Praha 0:6

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 05. 05. 2009

K jednomu z klíčových utkání jarní části sezony, vzhledem k našim postupovým ambicím, jsme nastoupili proti třetímu celku naší tabulky - mužstvu Motorlet C. Věděli jsme, že půjde o mimořádně náročné utkání, což se potvrdilo. Soupeř nastoupil posílen o některé hráče hrající vyšší soutěže.

Začátek utkání nám vyšel suprově, kdy Hájek zahrával aut, míč se od něho dostal k Hornovi a ten výborně přihrál Stejskalovi, který nás dostal do vedení 1:0. Motorlet hrál technický a kombinační fotbal, což nám zejména v prvním poločase dělalo problémy. Přesto hrajeme aktivně dál a výsledkem této hry je pěkná akce Škopka, který dobře našel Hájka a ten zvyšuje na 2:0. Na druhé straně soupeř občas zahrozí a je lepší ve středu hřiště, ale moc mu toho nedovolíme a proto končí poločas 2:0 i díky našim několika neproměněným šancím.

Do druhé části hry vstupujeme s tím, že se pokusíme ještě více a důrazněji eliminovat soupeřovu kombinační hru, což se nám celkem dařilo. Ve 39. minutě zahrává Stejskal rohový kop a přesně našel Hájka, který zvyšuje naše vedení na 3:0. To nás ještě více uklidnilo, ale zároveň i vyburcovalo ke zvýšení aktivity. Výsledkem toho je opět fantastická přihrávka Dvořáka z pravé strany do pokutového území, kde našel přesně Horna a vedeme 4:0. O dvě minuty později našel Stejskal věčného nahrávače Dana Dvořáka, který zvyšuje na suprových 5:0 a zároveň dává jubilejní 100. branku našeho týmu v této soutěžní sezoně a jsem rád, že to byl právě Dan, protože za výkony z posledních zápasů si to zasloužil!

Videoreportáž Vladimíra Horna z utkání ZDE

Účet uzavírá v 52. minutě Stejskal, kdy po přihrávce Dvořáka zvyšuje na konečných 6:0! Bomba! Objektivně soupeř též několikrát nebezpečně zahrozil, ale golman Žurav byl připraven anebo soupeř nenašel potřebný klid k zakončení. Určitě zajímavý zápas, pro kluky již třetí za uplynulých 7 dní. Výsledek vypadá jednoznačně, ale určitě to tak nebylo, kluci se nadřeli a někteří si již sáhli na dno svých sil. Přesto právě díky velmi dobré fyzické kondici mužstvo nezklamalo a soupeře zejména v druhém poločase udolalo. Dnes těžko hledám slova, jak vaše výkony za posledních sedm dní ohodnotit. Prostě fantastický, moc děkuji a za tu dřinu to určitě stálo!

SK Motorlet Praha C - FC Tempo Praha 0:6 (0:2)
Branky: 3. a 52. Stejskal, 24. a 39. Hájek, 43. Horn, 45. Dvořák.
Tempo: Žurav (66. Švejda) - Lehký, Čech, Kristek, Kalina (66. Bláha), Stejskal, Škopek (66. Rudolf), Mašek, Dvořák, Horn (66. Kabele), Hájek.