Muži A: Dolní Měcholupy - FC Tempo Praha 2:2

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 06. 05. 2009

Smíšené pocity měli hráči Tempa po zápase v Dolních Měcholupech. Sahali po třech bodech, ale nakonec si vezou jen jeden, i když i ten se, zejména z venkovního prostředí, počítá.

V základní sestavě Tempa se objevili hned čtyři dorostenci, náročnou premiéru si odbyl zejména gólman Flaks, zaskakující za absentujícího Kuchaře, ale zvládl ji bez problémů. Domácí začali tlakem, ale do šancí se dostávalo Tempo. V 6. minutě mířil Žalud po rohu vedle a v 17. minutě velkou šanci Hurky zlikvidoval domácí golman Šafář. Tempo pak přebralo iniciativu a mírnou převahu mohl ve 30. minutě zúročit Dedek, ale mířil jen do tyče.

Skóre se měnilo v samém závěru poločasu. Nejprve hosté zbytečně ztratili míč, přišel centr a Šmejkalova nechytatelná hlavička - 1:0. Prakticky vzápětí ale bylo vyrovnáno, když Žaludův trestný kop tečoval za Šafářova záda Dedek - 1:1.

I po změně stran bylo Tempo aktivní, ale šancí se ani na jedné straně moc nerodilo. Za zmínku stojí jen míč za obranu, na který těsně nedosáhl Dedek a Žaludova rána těsně nad branku.

Domácí měli jednu velkou šanci v 69. minutě, tu ale Flaks výborným zákrokem zlikvidoval.

Zápas už směřoval k remíze, když domácí vyrobili hrubku, míče se zmocnil Kočí, předložil jej na malé vápno, kde si Hurka počkal a nakonec umístil míč do branky - 1:2. Tempo ale o výhru bohužel přišlo. Už v nastaveném čase kopaly Měcholupy trestný kop, Žalud letící míč neměl, ač si zakřičel "mám", a Rajniš hlavou srovnal na konečných 2:2.

Dolní Měcholupy - FC Tempo Praha 2:2 (1:1)
Branky: 44. Šmejkal, 90. Rajniš - 45. Dedek, 88. Jakub Hurka.
Rozhodčí: Izera - Krejčí, David.
Diváků: 30.
Tempo: Flaks - Kadlec, Valášek, J.Nechvíla, Netušil (82. Balun) - Kočí, Žalud, Hájek, Komorník - Dedek, Jakub Hurka.