Muži A, Pohár PFS: FC Tempo Praha - Junior Praha 1:0

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 06. 05. 2009

Tempo postoupilo do semifinále Poháru PFS. Po výhře 1:0 nad Juniorem se může těšit na derby s přeborovou Libuší ve středu 20. května na hřišti soupeře. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Radotín a Přední Kopanina.

O vítězství rozhodla už akce z šesté minuty, kdy Donev zatáhl míč, přesně odcentroval a Hurka (na snímku) ve skluzu trefil přesně. Už tři minuty předtím měl Hurka obrovskou šanci, ale samostatný nájezd neproměnil. Hosté měli v první půli jedinou velkou šanci, ale Tempo, se čtyřmi dorostenci v základní sestavě, zachránila tyč.

Po změně stran pokračoval poměrně vyrovnaný zápas a velké šance se rodily až v závěru po vyloučení hostujícího Vaňourného, jenž v přerušené hře nesmyslně zkopl Kočího. Ale co zahodili postupně Balun, Donev a Kočí, bylo až neuvěřitelné. Všichni jsou ale dorostenci, do šancí se dokázali dostat a potřebné zkušenosti právě těmito zápasy získávají.

FC Tempo Praha - Junior Praha 1:0 (1:0)
Branka: 6. Jakub Hurka.
Rozhodčí: Severýn - Čermák, Buřil.
ČK: 82. Vaňourný (Junior).
Tempo: Flaks - Budák, Hlavička, Dvořák (46. Kočí), Netušil - Komorník, Žalud (60. Hájek), Novotný (60. Vrba), Balun - Jakub Hurka, Donev.
Junior: Suchý - Žižkovský, Pražák (46. Štefaník), Prachař, Lilling, Drábek (46. Mráz), Popelák, Sedláček, Kroh (46. Urban), Mikula, Vaňourný.