Ml. přípravka A: FC Tempo Praha - ABC Braník 4:2

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 07. 05. 2009

V 17. kole přijel na Tempo tým Braníka. Sousedské derby, kterému již předcházel souboj na pátečním turnaji Admiry, kde jsme podlehli těsně 0:1 a nedělní soutěžní zápas měl být odvetou.

Do utkání jsme vstoupili aktivně, na soupeře jsme se snažili vyvinout tlak a vstřelit rychlou branku. Již ve 2. minutě zahrával Tomáš Nejedlík přímý kop, ale jeho střelu brankář Braníku kryl. To bylo první varování pro našeho soupeře. O dvě minuty později zkoušel své střelecké štěstí Petr Neckař, ale z dálky netrefil přesně cíl a tak ještě dobíhající Honza Polívka se pokoušel o změnu směru střely, leč marně.

Petr Neckař byl při chuti a v 10. minutě mu přiťukl míč Martin Obuškevič a trefil jen tyč branky Braníku. Odražený míč se nepodařilo nikomu zakončit. To se ale už i hosté začali osmělovat. Měli nějaké náznaky šancí, ale ty se dařilo vyřešit. Až v 16. minutě přišel trest, za naše zahozené příležitosti. Vprostřed hřiště jsme nechali soupeři hodně místa. Soupeř skrz naši zálohu prošel jak nůž máslem, tak vyrážel na míč až obránce Tomáš Nejedlík, jenž ale soupeře nezastavil a tak za přihlížení našich krajních obránců, jsme nechali soupeře střílet. První střelu kryl Martin Mišovič, ale jen před sebe a s dorážkou si již nejlépe poradil Filip Čumpelík z Braníku – 0:1.

Kluky ale obdržená branka nesrazila. Věděli, že mají na to, vyrovnat i třeba zápas otočit. Šance si vytvářeli a v 18. minutě to skutečně přišlo. Nejedlíkův trestný kop brankář hostů zvládl jen vyrazit. Před brankou se zorientoval rychle Lukáš Hroník, přihrál Martinu Obuškevičovi, který vystřelil. Střelu mu obránci ještě zblokovali, ale na druhou ránu s přispěním teče hráče Braníku jsme již mohli zakřičet GÓL – 1:1.

Vyrovnání jsme si zasloužili, tempo hry bylo celkem slušné a do poločasu se již nic nestalo. O poločase jsme kluky nabádali ke stejnému výkonu a tlačit se ještě více do zakončení.

Druhý poločas začal opět naší šancí. Ve 27. minutě utekl Obuškevič, ale slabá střela neměla moc šancí na úspěch. Ve 29. minutě se opět hnal na branku Martin Obuškevič z levé strany. Na pravé straně mu nabíhal Honza Polívka, ale střílenou přihrávku Honza nestihl. Z kraje jsme se blýskli zajímavými akcemi a podobně jako v první půli jsme to byli my, co jsme jako první inkasovali. Fencl z Braníku kopal roh, který jsme jen slabým odkopem vrátili zpět k jeho nohám a ten poslal střílený centr před naší branku, kde jsme si srazili míč do vlastní branky – 1:2.

Už nám začínalo téct do bot. Ve 38. minutě šel Martin Obuškevič sám na branku, ale těsně minul. Přeskupili jsme sestavu a začali hrát vabank. Ve 42. minutě našel Petr Neckař Martina Obuškeviče a ten střelou k tyči vyrovnal – 2:2.

I po vyrovnávací brance jsme se hrnuli do útoku. Soupeř jakoby už neměl dost sil a naše snažení bylo o to úspěšnější. Po krátkém obléhání branky Braníku se dostal odražený míč k Petru Neckařovi, jenž z první poslal míč skrz nohy hostujících hráčů do branky – 3:2.

Poprvé v zápase jsme se dostali do vedení. Uklidnili jsme hru a chtěli utkání v klidu dohrát. Soupeř se snažil opět o vyrovnání, ale šanci si už žádnou nevytvořil. Jen naše nejistá hra v obraně, ještě dávala jistou šanci soupeři. Minuty plynuly a minutu před koncem poslal Honza Polívka opět Martina Obuškevič do úniku po křídle a ten dalekonosnou dělovkou propálil golmana – 4:2.

Konec zápasu a my si mohli oddechnout, protože prohrát jsme si nezasloužili, i když soupeř kousal do poslední chvíle. Kluci zaslouží pochvalu za to, že i za nepříznivého výsledku to nevzdali a makali dál. Chybičky se objevily i zde, ale především mdlý výkon v obraně je varováním do dalších zápasů.

FC Tempo Praha – ABC Braník 4:2 (1:1)
Branky: 18., 42., 49. Obuškevič, 44. Neckař P. - 16. Čumpelík, 32. Fencl
Sestava Tempa: Mišovič, Holub – Nejedlík, Jirků, Steinbart, Mašek, Dobiáš, Obuškevič, Soukup, Tököly, Polívka, Sedlář, Hroník, Ctibor, Polák