Ml. žáci B: FC Tempo Praha B – Bohemians Praha B 5:4

Autor: Jiří Šak <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 07. 05. 2009

V neděli 3.5. od 17 hodin jsme doma přivítali za krásného počasí tým Bohemians Praha ze Střížkova. Měli jsme mu co vracet, protože nás na podzim porazil 1:0. Soupeř byl pouhé 4 body za námi. Před zápasem jsme zdůrazňovali hráčům, že je to vyrovnaný soupeř a musíme hrát od první do poslední minuty naplno. Bohužel se tak nestalo.

Začátek zápasu nám nevyšel, soupeř měl hru ve své režii. My jsme si nedali tři přihrávky po sobě a místy se na hřišti jen hledali. To vyústilo v první branku v naší síti. To zaspal i náš brankář. To teprve běžela 4. minuta zápasu. Postupem času se hra začala vyrovnávat a od 15. minuty jsme měli místy až drtivý tlak. Soupeř se zmohl pouze odkopávat balóny. To vyústilo i v otočení výsledku. V 16. minutě krásnou střelu J. Modrého brankář vyrazil na roh. K jeho zahrání se postavil již tradičně Šmíd a soupeřův brankář si vrazil míč do sítě.

Ve 26. minutě se dal na výlet obránce Baroch, přeběhl celé hřiště a zpětnou přihrávkou za velké vápno našel úplně volného Šmída a ten se opřel do míče a nechytatelnou střelnou nás dostal do vedení. O minutu později Kalina našel J. Moudrého. který utekl obránci, pak zasekl balón a nacentroval do vápna na volného Štěpánka, který hlavou rozvlnil míč potřetí. Za stavu 3:1 se šlo do kabiny.

Po přestávce jsme stále měli hru ve své moci a hráli i pěkný fotbal a využívali celé šířky hřiště. Šance Hrstky a Štěpánka po přihrávkách Halusky se bohužel neujaly. Ve 41. minutě po velkém závaru před brankářem soupeře se k odraženému míči dostal O. Moudrý a skoro vleže nahrává Štěpánkovi a ten prostřelil, co mu stálo v cestě - 4:1. Kluci na chvilku přestali hrát a soupeř toho hned využil a potrestal ve 45. minutě. To naopak ve 48. minutě jsme opět zaútočili my a zvýšili vedení na 5:2, po přihrávce Holuba na Štěpánka, který se zbavil dvou obránců a prudce vystřelil.

Místo abychom zápas dohrávali v klidu jsme z nepochopitelných důvodů přestali hrát. Soupeř se dostal do tlaku i svými přímými kopy. Jen za posledních 7 minut jich zahrával 5. Byly to souboje tělo na tělo, které se na druhé straně nepískaly. Naštěstí využil jen dva a to v 56. a 60. minutě po chybách v obraně. Tímto kosmeticky upravil z jeho pohledu na docela příznivý výsledek.

Kdybychom nepočítali prvních a posledních 7 minut, tak jsem s hrou spokojen. Kluci makali, dřeli a nebylo by jim co vytknout. Takhle ale je vidět, že musíme hrát až do konce nebo se nám to může příště vymstít. Ke konci nám docházely síly. Nezaujatému diváku se zápas musel líbit. Na šance jsme vyhráli asi 15:7. Bohužel soupeř nám dal lekci z produktivity. Nebyl jsme spokojen s obranou a brankář dnes také neměl svůj den. Pochválit můžu Hrstku a Štěpánka, který se pomalu dostává do formy, kterou měl v loňské sezóně.

Před sezónou jsme si řekli, že máme tým, abychom hráli mezi 4. a 6. místem. Po zápase doufáme, že horší jak šestí být nemůžeme. Teď ztrácíme 2 body na 3. místo a doufám, že se kluci o něj poperou.

FC Tempo Praha B – Bohemians Praha B 5:4 (3:1)
Branky Tempa: Štěpánek 3, Šmíd 2.
Tempo: Opletal – Šváb (38. Heinc) – Lazarov (38. O. Moudrý), Baroch, Veselý – Kalina (31. Holub), Šmíd, Štěpánek, Kofroň – J. Moudrý (31. Haluska), Hrstka.