St. dorost: FC Tempo Praha - FK Klánovice 9:2

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 11. 05. 2009

Krásné počasí, dolní hřiště, to vše nahrávalo pěknému fotbalu. Od první minuty jsme se do hostů z Klánovic zakousli a předváděli pohlednou kombinační hru, které tentokrát nechybělo koření fotbalu - branky. Ve 23. minutě přistrčil Horna Francemu míč a ten nedal brankáři šanci. Hra se odehrávala téměř neustále na půlce Klánovic a šířka dolního hřiště přála pěkným akcím. Ve 32. minutě po přihrávce Doneva zvyšuje Hurka na 2:0. Radost ještě nevyprchala a Hurka skóruje znovu, tentokrát po přihrávce Baluna. Ve 40. minutě střeleckou smůlu protrhává Donev a dočkal se tak první branky v dresu Tempa. Při jeho bombě z malého vápna sice většině zatrnulo, zda nepřestřelí a míč se vešel pod horní tyč. Do poločasu jsme odcházeli za čtyřbrankového vedení a fotbalově nejpodařenějšího výkonu na jaře.

Již před koncem poločasu vystřídali Balun a Flaks, a tak došlo k upřesnění pokynů ve hře a nabádání před poklesem aktivity. Již několikrát jsme nadějné vedení zbytečně ztratili. Kluci tentokrát však neponechali nic náhodě. Po nezištné Franceho přihrávce ve 49. minutě Kočí zvýšil na 5:0. O tom, že hosté nemají šanci na obrat, přesvědčil opět po Franceho přihrávce Hurka svým třetím gólem. Za jasného stavu dostali postupně možnost další hráči z lavičky. Bečvář, který vystřídal Hurku, svým prvním dotykem z míčem zvýšil na 7:0. Za tohotu jasného průběhu poklesla naše obranná činnost a umožnila hostům úpravu skóre na 7:2. Ale hlad po gólech nám nepřestával. France si pohrál se dvěma obránci a zvýšil na 8:2. Závěrečnou branku pak vstřelil Kočí.

Kluci v tomto zápase předvedli svoje možnosti v plném rozsahu. Na předváděnou hru se byla radost koukat a až na malý výpadek měli utkání zcela ve své režii. Za předvedený výkon jim děkuji a přeji si, aby podobnou hru předváděli i ve zbývajících zápasech.

FC Tempo Praha - FK Klánovice 9:2 (4:0)
Branky Tempa: Hurka 3, France a Kočí 2, Donev, Bečvář.
Tempo: Flaks (41. Varecha ) - Houška, Benda, Nehasil, Horna - Kočí, Balun (41. Sehnoutka ), Hájek, France - Hurka (57. Bečvář), Donev (69. Linhart).