Muži B: FC Tempo Praha B - SK Hostivař 4:2

Autor: Jiří Klouda <info(at)fctempo.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 14. 05. 2009

V pátek jsme za slunného počasí nastupovali proti týmu, kterému jsme v podzimní části podlehli 0:1. Hostivař i teď na jaře podává dobré výkony. Za všechny zmíním remízu na hřišti vedoucích Klánovic. Takže na jednu stranu touha odčinit porážku z podzimu, na straně druhé nekompletní mužstvo, kterému přišli pomoci hráči z dorostu (Varecha, Jakub Hurka, Donev), tak i hráči z kádru áčka (Vrba, Budák, Dedek, O. Dvořák).

Ale tým nastoupil s ohromnou snahou vyhrát. Již v 6. minutě zatáhl míč po pravé straně Klouda, na vápně našel Hurku a Kuba pod sebe na Martina Havla a krásná rána k pravé tyči znamenala naše vedení 1:0. Stále jsme hráli aktivně a bylo se na co dívat, protože ani Hostivař neskládala zbraně. A Varecha řešil několik nebezpečných situací. Ve 28. minutě a se k míči dostal opět Klouda. Přihrál Dedkovi, který však neměl na střelu prostor, ale sklepl míč před Martina Havla, který tentokrát rozvlnil síť u levé tyče brankáře hostí - 2:0.

Benfika byla stále aktivní a ve 37. minutě přišel Dedkův rychlý aut na Doneva, který však brejk zakončil střelou nad. Ve 43. minutě mohl Martin Havel docílit hattricku, ale jeho bomba z vápna trefila brankáře. Ve 44. minutě přihrál za obranu Hurka Havlasovi a ten nedal brankáři hostí šanci a zavěsil - 3:0.

Druhá půle byla podobná té první. Stále se hrál dobrý fotbal. V 63. minutě se Klouda snažil zabránit skluzem přihrávce, ale míč jej zasáhl do ruky a gól z penalty hostivařské postavil na nohy. V 76. minutě Benfika kopala roh. Míč se však do sítě dostat nepodařilo a z rychlého protiútoku vzešla střela pod břevno, která chytat nešla - 3:2. Tempo však pokračovalo v aktivním pojetí. A už za minutu jsme rozehrávali Martinem Havlem další roh. Míč se dostal na nohu Stokláskovi a ten zvýšil na 4:2. Výhra byla zasloužená. Tempo bylo lepší.

FC Tempo Praha B - SK Hostivař 4:2 (3:0)
Branky Tempa: M. Havel 2, Havlas, Stoklásek.
Tempo: Varecha - Stoklásek, Vrba, Morávek, Budák - Jakub Hurka (54. Vitásek), M. Havel, Dedek, Klouda - Havlas (57. J. Havel), Donev (75. O. Dvořák).