St. žáci B: FC Tempo Praha B - SK Modřany 3:0

Autor: Dušan Jantol <dusan.jantol(at)cz.enersys.com>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 15. 05. 2009

K šestnáctému mistrovskému utkání jsme v neděli půl hodiny po poledni nastupovali proti SK Modřany, který je v polovině naší tabulky. Počasí fotbalu přálo a bylo to kupodivu vidět i na průběhu utkání a na naší hře. Tentokrát ofenzivně laděná sestava měla za úkol střílet z každé možné příležitosti a vyjádřit to potřebnými brankami. Začátek utkání probíhal v klidu a vzájemným oťukáváním, přesto se nám čím dál více dařila kombinace a soupeře jsme k ničemu nepustili. Postupem času narůstala naše převaha, vyjádřená počtem rohových kopů. Stále se nám však nedařilo dát vedoucí branku.

V 17. minutě Holko pěkně vypálil z hranice pokutového území, ale hostující brankář nádherně vyboxoval. Bylo jen otázkou času, kdo se zapíše jako první do listiny střelců. Ve 21. min. po dalším rohovém kopu, jehož autorem byl Linhart, se balon snášel na malé vápno a aniž by ho někdo z hostujících hráčů odhlavičkoval, tak propadl až ke Kristkovi, který pohodlně zavěsil - 1:0.

Soupeř občas zazlobil po pravé straně, kde rychlonohého útočníka v klidu pokryl Jantol. Také Malý ve středu hřiště neudělal žádnou chybu a dařila se mu i rozehrávka a na pravé straně obrany se neztratil Hanzlík. Výborně vše jistil jako vždy Kristek. Záložní řada v postavení Geissler, Babiar, Kalina pracovala víc jak dobře a jen s drobnými chybami v rozehrávce. Útočné trio Linhart, Hendrich a Holko celkem splnilo své úkoly, ale se střelbou je stále na štíru. Brankář Čutka neměl téměř žádnou práci a když něco bylo, tak si dokázal poradit. Poločas skončil 1:0, když obraz hry tomu fakticky neodpovídal.

Do druhého poločasu jsme nastoupili beze změn, ale s odhodláním dát další branky. Hra se příliš nezměnila, stále naše převaha...jen ty góly ne a ne padnout. Příležitosti jsme si vytvořili, ale klid v koncovce nebyl na naší straně. Ve 46. min. přišla přihrávka po pravé straně ze záložní řady, kdy už vypadalo, že se Holko s Kalinou srazí a nic z toho nebude, tak prvně jmenovaný křížnou střelou na zadní tyč skóroval na 2:0. Modřany už nevymyslely nic, naopak v 63. min. vstřelil náš jubilejní stý gól v soutěži Kalina.

Tentokrát byla spokojenost s předvedenou hrou a všichni hráči, i ti z lavičky, si zaslouží pochvalu.

FC Tempo Praha B - SK Modřany 3:0 (1:0)
Branky: Kristek, Holko, Kalina.
Tempo: Čutka - Jantol, Kristek, Malý, Hanzlík (68. Fencl), Geissler, Babiar, Kalina, Linhart (64. Vencl), Hendrich, Holko (61. Pecha). Připraven: Stepanov.