Ml. žáci B: FC Tempo Praha B - SK Modřany 11:0

Autor: Jiří Šak <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 18. 05. 2009

K utkání 19.kola k nám za krásného počasí přijel sousední tým z Modřan. Měli jsme mu co vracet, protože na podzim jsme prohráli a chtěli tuto ostudnou porážku odčinit. Soupeř vzbuzoval respekt, neboť na jaře má lepší výsledky. Začátek zápasu nám vyšel. Soupeře jsme nutili k chybám v obraně. To vyšlo již ve 4. minutě, klička J.Moudrého, kterého srazil ve vápně obránce. K zahrání penalty byl určen Štěpánek a ten nezaváhal - 1:0. Po této brance se soupeř snažil vyrovnat, měl balon více na svých kopačkách, ale do žádné šance se nedostal. My jsme zahrozili v 16. minutě, kdy po velké skrumáži před brankou soupeře se nejlépe zorientoval Hrstka, který se důrazem dostal ke střele - 2:0.

O dvě minuty bylo ještě veseleji.To Hyršl velice pěknou přihrávkou našel J.Moudrého a ten šel sám na brankáře. První střelu ještě brankář vyrazil, ale na jeho dorážku už byl krátký. Po této brance soupeř rezignoval a dokonce poločasu se hrálo pouze na jeho polovině. Šance Kofroně se neujala. Jeho střela šla kousíček nad branku. Dále jsme si vytvořili šance ve 24. minutě, kdy Štěpánek našel Hyršla a ten svým důrazem a následně skluzem dal na 4:0. To ve 27. minutě po přenesení hry od Hyršla na J.Moudrého a ten střelou na zadní tyč rozvlnil síť popáté. Za stavu 5:0 se šlo do šaten!

Do druhého poločasu jsme vstoupili trošku ležérně a soupeř převzal iniciativu. Dostal se ke dvěma střelám mimo branku a ke dvěma rohům. Po důrazné domluvě kapitána Barocha k hráčům, abychom nespali a začli zase hrát jako na začátku, se hra zlepšila.

Ve 38 minutě J.Moudrý našel na zadní tyči Hyršla a ten střelou do protipohybu brankáře zvýšil na 6:0. Pak jsme vystřídali a dali tím impuls, že také nejsme s dosavadní hrou ve druhém poločase spokojeni. Ve 45. minutě J.Moudrý našel Musílka a ten snad natřikrát dorazil míč do sítě. To soupeře úplně odrovnalo a vytratil se ze hřiště. Zbytek zápasu byl jednoznačnou záležitostí. Místy až exhibicí.

V 53. minutě J.Moudrý utekl obráncům a předložil Štepánkovi tutovku a ten proměnil. O minutu později si úlohy vyměnili a bylo to 9:0! A pak v 58. a 60. minutě ve středu pole vybojoval míč Štěpánek a poslal J.Moudrého do sóla a ten obě proměnil na konečných 11:0!

Pro soupeře je porážka krutá. Dnes jsme konečně proměňovali svoje šance. Za připomenutí stojí, že proti Aritmě jsme si vypracovali více šancí a výhra byla pouze 3:0. Na hráčích bylo dnes vidět odhodlání, že skutečně chtějí vyhrát a hlad po gólech. Také zaslouženě vyhráli. Nelíbilo se nám v prvním poločase, že jsme nevyužívali levou stranu a také prvních pět minut ve druhém poločase. Jinak si myslím, že se utkání muselo líbit. Byly k vidění i pěkné akce. Všichni hráči odehráli velice povedené utkání a zaslouží pochvalu. Myslíme si, že hráči se lepší zápas od zápasu. Doufáme také, že se touto výhrou neuspokojí a budou se stále zlepšovat. Mají na to. Jen tak dál.

FC Tempo Praha B - SK Modřany 11:0 (5:0)
Branky: J.Moudrý 5, Štěpánek a Hyršl 2, Hrstka, Musílek.
Tempo: Opletal - Šváb - Veselý, Baroch, O.Moudrý (38. Musílek) - Hrstka, Šmíd (31. Kalina), Kofroň (38. Heinc), Štěpánek - J.Moudrý, Hyršl.