Muži A: Junior Praha - FC Tempo Praha 0:2

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 19. 05. 2009

Už devět zápasů trvá neporazitelnost A týmu FC Tempo Praha. Svěřenci trenéra Kollera neprohráli sedm zápasů v mistrovské soutěži a dva v Poháru PFS. V posledních dvou kolech Tempo narazilo na první Loko Vltavín B (5:0) a o víkendu si zajelo pro tři body na hřiště Junioru. A byly to body naprosto zasloužené, zejména za výborný výkon ve druhé půli.

Trenér Koller musel složit novou obranu. Kvůli vyloučení chyběl Kadlec, pro zranění pak Valášek, Netušil a Dvořák. Poprvé v základní sestavě dostal na levém beku důvěru mladíček Balun.

První půli Junior držel krok, ale nebezpečný byl jen ze standardních situací, Tempo působilo fotbalověji, ale šance postupně neproměnil ve 2. minutě Novotný, ve 20. minutě Komorník krásným volejem po Kočího rohu a ve 21. minutě tu největší Kočí, jenž střílel příliš slabě. Ve 38. minutě největší šanci domácích zlikvidoval pohotový Kuchař.

Po změně stran už byl na hřišti pouze jeden tým. Přispěla k tomu branka hned v 51. minutě, kdy se Novotný zbavil na půlící čáře obránce a přes stopera Lillinga se prosadil až k přesné střele - 0:1.

Hráči Tempa si začali ještě více věřit a přesnými kombinacemi rozleptávali domácí obranu, oba útočníci dobře kryli míč a obrana pracovala spolehlivě. Prostě moc pěkný fotbal. Na pravé straně se navíc dařilo dalšímu mladíkovi Hurkovi (vystřídal už v první půli zraněného Hlavičku) a v 68. minutě vybojoval zdánlivě ztracený míč, zasprintoval a střelou na vzdálenější tyč přidal pojistku - 0:2!

Dvakrát mohl zvýšit Novotný, ale jeho samostatné úniky zastavil velmi sporným verdiktem asistent Kučera. Nicméně do konce zápasu Tempo plně kontrolovalo hru, bavilo diváky a získalo hodně cenné tři body.

Ve středu od 17:30 čeká na tým semifinále Poháru PFS na Libuši a v sobotu od 17 hodin na domácím hřišti přivítá druhé Štěrboholy.

Junior Praha - FC Tempo Praha 0:2 (0:0)
Branky: 51. Novotný, 68. Jakub Hurka.
Rozhodčí: Musil - Váňa, Kučera.
ŽK: Pražák - Komorník.
Diváků: 30.
Junior: Marko - Prachař, Pražák, Popelák (72. Žilka), Lilling, Drábek, Hanzlík, Sedláček, Mráz, Mikula, Urban.
Tempo: Kuchař - Hlavička (40. Jakub Hurka), Vrba, J.Nechvíla, Balun - Kočí, Žalud, Hájek, Komorník - Dedek (90. Prokop), Novotný.