St. žáci A: ABC Braník B - FC Tempo Praha 0:6

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 26. 05. 2009

V dalším soutěžním utkání jsme nastoupili v malém derby na hřišti ABC Braník proti domácímu celku. Utkání se hrálo od 13 hodin za úmorného vedra. Přesto jsme vstoupili do utkání velmi aktivně a hned ve 4. minutě po přihráce Dvořáka dává vedoucí branku Mašek. Ve 13.minutě našel Novák perfektně Hájka a ten se nemýlil, je to 2:0.V dalším průběhu prvního poločasu se hrál poměrně slušný fotbal na obou stranách, jen s tím rozdílem, že z několika vyložených šancí se nám nepodařilo vstřelit branku, soupeř měl minimum příležitostí, i když hrál velmi snaživě.

Do druhého poločasu jsme opět vstoupili s větší herní pohodou a vypadalo to, že to kluky taky začalo bavit. Pěkně jsme kombinovali a zlepšili přihrávku. V 51. minutě našel Stejskal Nováka a ten dává na 3:0. O dvě minuty později dobře nahrál Bláha Maškovi a ten zvyšuje na 4:0. Za další dvě minuty dal Mašek přesnou přihrávku na Stejskala a je to 5:0.V 57. minutě zahrává Stejskal rohový kop, perfektně našel Kristka a ten svoji typicky suprovou hlavičkou uzavírá účet na konečných 6:0.

Do konce utkání bylo ještě několik pokusů na obou stranách, ale bez efektu. Vzhledem tomu, že náš pronásledovatel, mužstvo ČAFC, podlehl na domácím hřišti mužstvu Motorletu 3:4, podařilo se nám odskočit na devět bodů a kýžený postup je nadosah.

Videoreportáž Vladimíra Horna z utkání ZDE

Dnešní utkání i díky dobrému výkonu soupeře přineslo celkem slušný fotbal. Pro nás to byla generálka na středeční finále Poháru PFS. Se zlepšenými výkony některých hráčů jsem byl velmi spokojen a všem děkuji za solidní výkon.

Tímto si dovolím pozvat naše příznivce a všechny Tempáky na naše velké pohárové finále ve středu 27.5.09 od 16.00 hod. na hřišti Slavoje Vyšehrad. Vaši pomoc a vaše hlasivky budeme určitě potřebovat.

ABC Braník B - FC Tempo Praha 0:6 (0:2)
Branky: 4. a 53. Mašek, 13. Hájek, 51. Novák, 55. Stejskal, 57. Kristek.
Tempo: Žurav - Herdegen, Lehký, Kristek, Bláha, Stejskal, Škopek (59. Kabele), Mašek, Dvořák, Hájek, Novák (54. Rudolf). Připraven: Yusyp.