Muži B: FC Tempo Praha B - AFK Union Žižkov 4:2

Autor: Jiří Klouda <info(at)fctempo.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 26. 05. 2009

Poslední tým tabulky jsme uvítali na Marakaná, což bylo dobře, posíleni o řadu rychlých dorostenců a Nechvílu s Budákem. Věřili jsme v plný bodový zisk jednak pro již zmíněné tabulkové postavení našeho sooupeře, tak i pro podzimní vítězství. Dokázali jsme na hřišti Unionu zvítězit 4:3.

Ale tip a předpověď je jedna věc a samotná hra věc druhá. Ve 28. minutě jsme zahrávali roh. Trma-vrma před brankou hostí, ale míč se odráží od branky. Vrací se pro něj hostující útočník a peláší s ním k naší brance tak, že jej nikdo nedokázal zastavit a podél Pavla Dvořáka v brance vsítil vedoucí gól hostí. Ve 35. minutě však přišel dlouhý výkop Dvořáka. Šíma se pustil do souboje s obráncem. Míč se odrazil ke Kloudovi. Ten v pravý okamžik Šímovi vrátil a následovala klička brankáři (nepovedená), ale přesto Šíma dostal míč do sítě - 1:1.

Druhá půle začala chybou Nechvíly, který ztratil balón a tvrdá střela hráče Unionu znamenala vedení hostí 1:2. Tempo však nechtělo odejít s hlavou dole. V 62. minutě Martin Havel zahrával roh a Nechvíla hlavou vyrovnal na 2:2. V 70. minutě se osvědčila souhra mladíků. Kadlec načechral dlouhý míč na levou stranu za obranu Unionu. Balun jej doběhl a jeho střelu z úhlu si obránce ve spolupráci s brankářem, kterým nedal žádný prostor Šíma, srazil do sítě - 3:2 vedlo Tempo.

V 78. minutě vybídl ke skórování Šímu Morávek. Opět přihrávka do běhu a tentokrát se obejít brankáře podařilo bez problémů a Šíma upravil na konečných 4:2 pro Benfiku.

FC Tempo Praha B - AFK Union Žižkov 4:2 (1:1)
Branky Tempa: Šíma 2, J.Nechvíla, Balun.
Tempo: P.Dvořák - Stoklásek, Morávek (80. Graclík), J.Nechvíla, Budák - Balun, Kadlec, M.Havel, Prokop (72. France) - Klouda, Šíma (83. Linhart).