Ml. přípravka A: Meteor Praha VIII - FC Tempo Praha 0:4

Autor: Roman Mašek <roman.masek(at)t-mobile.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 27. 05. 2009

V neděli, chvilku před polednem jsme zavítali na hřiště Meteoru. Počasí bylo letní, parné a sluníčko neúprosně pálilo, čímž připomínalo, že pravé léto se blíží. Pro tento zápas jsme nominovali dvě plné sedmičky, takže se střídalo pravidelně po 5 minutách. Jediný Martin Mišovič si zachytal celý zápas, Dominik Holub si zase zahrál v obraně.

Po rozcvičení jsme se do zápasu vrhli s plným nasazením, s cílem vstřelit první branku. Hned v 1. minutě se dostal do úniku Kryštof Polák a trefil vybíhajícího brankáře. Následně Kryštof Polák uvolnil Honzu Polívku, ale ten vhodný okamžik ke střele prováhal a míč mu utekl do zámezí. Tlak jsme si vytvořili, ale chybělo přesnější zakončení. V 10. minutě zahrával Dominik Holub trestný kop, ale jeho střela skončila na břevně a následně šla do zámezí.

Ve 12. minutě se vtipně uvolnil Petr Neckař, řítil se sám na branku, ale asi si nevšiml, že běží mimo brankoviště a jeho střela skončila hodně mimo branku. Pak ale udeřilo. Honza Polívka vysunul dopředu Kryštofa Poláka a ten nezaváhal. Podél brankáře dal náš první gól, vedli jsme 1:0. Branka nás trochu uklidnila a začali jsme si vytvářet příležitosti ke vstřelení branky lehčeji. Ve 14. minutě Petr Neckař dvakrát za sebou vystřelil, bohužel střely neměly přesnost ani razanci, aby skončily v síti.

Ve 20. minutě těsně mimo branku střílel Dominik Ctibor a ve 22. minutě slabě zase střílel Martin Obuškevič z dalšího přímého kopu. Těsně před poločasem v prostředku hřiště vybojoval Petr Neckař míč, špičkou ho posunul dopředu, kde se ho zmocnil Kryštof Polák a samostatný únik zakončil střelou podél brankáře, vedení 2:0 a branka do šatny soupeři. V prvním poločase jsme dovolili jen jediný vážnější únik, který naštěstí skončil těsně vedle naší svatyně.

Druhý poločas jsme začali opět tlakem. Ve 27. minutě vybojoval Jakub Dobiáš balón a svůj průnik zakončil střelou mimo. Ve 30. minutě jsme se prosadili opět, kdy důrazem před brankářem, který nestihl chytit míč do rukou, protlačil Dominik Ctibor míč do branky, vedení 3:0. Hra se trochu uklidnila, přece jen bylo vidět, že sluníčko vysává síly velmi rychle. Ve 37. minutě vystřelil z otočky opět Dominik Ctibor, ale trefil brankáře, který stihl míč vyrazit.

Ve 39. minutě se podařilo ve skrumáži před brankou vypíchnout Dominikovi Ctiborovi míč do levé strany, kde nabíhal Martin Aschermann a ten se nemýlil! Podstřelil padajícího brankáře a zvýšil na 4:0. Pak jsme zahrávali několik rohových kopů, dvakrát vystřelil Tomáš Jirků, ale ani jedna střela nepronikla přes obranu soupeře. Do konce zápasu jsme si iž vyloženou příležitost nevytvořili, stejně tak jsme nepovolili soupeři ohrozit naší branku.

Předvedená hra opět nebyla nejlepší, chvílemi mohla být více produktivní, přihrávky měly být přesnější a měli jsme využívat více prostoru po stranách. I přes horko jsme díky střídání udrželi tempo zápasu, takže celkově zaslouží všichni pochvalu, především za výsledek, herně snad výkon vylepšíme v nadcházejících zápasech. Již v sobotu zavítá na Tempo klub z Julisky, FK Dukla Praha, kterou jsme na podzim s přehledem přehráli. Doufejme, že tomu bude tak i v sobotu. Přijďte se sami přesvědčit!

FK Meteor Praha VIII – FC Tempo Praha 0:4 (0:2)
Branky: 12., 22. Polák, 30. Ctibor, 39. Aschermann
Tempo: Mišovič – Holub, Obuškevič, Soukup, Polák, Jirků, Aschermann, Steinbart, Mašek, Tököly, Dobiáš, Neckař P., Polívka, Sedlář, Ctibor.