Předpřípravka A: FC Tempo Praha - SK Benešov 1:1

Autor: Petr Dedek st. <dp(at)autoklice.cz>, Téma: Fotbalová školka, Vydáno dne: 27. 05. 2009

Namísto úterního tréninku jsme sehráli na domácím hřišti přátelský zápas s mužstvem Benešova. Po vzájemné dohodě jsme hráli v počtu 7+1 na půlce fotbalového hřiště. Do hry se zapojili všichni kluci, kteří přišli ten den trénovat. Někteří zvládali nezvykle velkou rozlohu hrací plochy poměrně s přehledem, někteří se brzy "utavili“ neuváženými výlety a pak nezbývalo než bojovat v chumlech. Proto i hra se odehrávala většinou v nahuštěných prostorech, neb nebylo sil ani myšlenek na roztažení do šířky.

Prvních třetinu – hráno 3x15 minut – jsme vyhráli 1:0 (branka Hradil). Ve druhé gól nepadl a ve třetí třetině se podařilo soupeři vyrovnat na konečných 1:1. V závěru jsme mohli ještě vstřelit vítěznou branku po nájezdu našeho hráče na brankáře, ale už nezbývaly síly na umístěnou střelu.

A tak jsme soupeře nakonec "převálcovali" až v penaltovém rozstřelu v poměru 5:2. V tomto rozstřelu byly snad poprvé v hojnějším počtu k vidění u našich kluků umístěné šouráky, ale hlavně nekompromisní zvednuté střely provedené správným nákopem. Nutno přiznat, že na penalty byl výběr z našeho mužstva - stejný počet hráčů (asi polovina), jako jich měli na hřišti Benešováci.