St. dorost: FC Tempo Praha - SC Radotín 2:1

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 30. 05. 2009

Za krásného počasí jsme nastoupili na spodním hřišti proti celku z popředí tabulky. Rivalita mezi soupeři byla velká. Od první minuty se na hřišti odehrávala dramatická bitva se spoustou pěkných akcí. Zvláště po naší levé straně průniky byly velmi nebezpečné. Jako tradičně jsme si vytvořili šance, ale jejich proměnění, to je naše velká bolest. Hlavní role se v prvním poločase překvapivě ujal nejmenší hráč na hřišti Kája Sehnoutka. Po milimetrovém centru Baluna nedal svým výskokem nikomu šanci a nechytatelnou hlavičkou otevřel skóre. Utkání se dál vyvíjelo za naší mírné převahy a muselo se přihlížejícím líbit. Další chvíle Káji přišla při jeho průniku do pokutového území, kde ho hostující zastavil jen pomocí faulu. Z nařízené penalty Kočí s přehledem skóroval. Do poločasu jsme vsítili ještě jednu branku, která nebyla pro vymyšlený ofsajd pomezním hostů uznána. Vzrušení ještě přinesl nepodařený centr Hurky, který skončil na tyči a dorážka neskončila brankou.

O přestávce jsme si připomněli, že utkání není rozhodnuté a že je potřeba dále bojovat a nenechat se ukolébat dvoubrankovým vedením. Jenže opak byl pravdou. Přestali jsme běhat a umožnili hostům převzít iniciativu. Jejich převaha vzrostla po nuceném střídání Hájka a Kočího. Střed hřiště zcela opanovali hosté a nedorozumění našich obránců připravovala infarktové situace pro brankáře i trenéry. Po jednom takovém kiksu hosté snížili na 2:1. Přibývala nervozita na hřišti na obou stranách a její výšku značně přiživoval pomezní hostů svojí signalizací ofsajdů, které viděl jen on. Druhý poločas značně zaostal po fotbalové stránce za prvním a nepřinesl nic moc zajímavého. Klukům je za získané body v nervozním prostředí třeba poděkovat, ale příště to chce hrát naplno celé utkání.

FC Tempo Praha - SC Radotín 2:1 (2:0)
Branky Tempa: Sehnoutka, Kočí z penalty.
Tempo: Flaks - Houška, Selichar, Nehasil, Horna - Kočí (58. Linhart), Hájek (56. France), Sehnoutka, Balun - Hnat, Hurka.