St. přípravka B: FC Tempo Praha B - Slavoj Vyšehrad B 5:2

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 01. 06. 2009

Soupeř z Vyšehradu, bájného místa, kde Šemík s Horymírem skočili za dávných časů do Vltavy a odplavali k Neumětelům. Ano, hrdinové z bájného Vyšehradu. Přivítali jsme v sobotu ráno soupeře z tohoto bájného místa. Z podzimního zápasu máme kladnou bilanci s tímto soupeřem. Na jejich hřišti poblíž Kongresového paláce jsme je porazili 5:2. Tenkrát se jim zápas nevydařil, a tak si dnes na Tempo přijeli napravit reputaci.

Trenér Hozák neměl k dnešnímu střetnutí žádné speciální pokyny. "Jde o to si především zahrát fotbal," říká klukům před každým zápasem. To platilo i pro dnešní střetnutí. Chladné a mokré ráno dávalo tušit, že zápas nebude snadný. Soupeř z Vyšehradu obývá střed tabulky se střídavým úspěchem na výhru. Nálada v naší domácí šatně č.1 byla po ránu bojovná.

Zápas začal o pět minut dříve a naši kluci se s vervou sobě vlastní pustili do hry. Zpočátku se nedařily kombinace a neposlušná mičuda končila na kopačkách hostí, kteří ji s úspěchem odkopávali. S postupujícím časem, jak se kluci zahřívali, kombinace s míčem byla přesnější. Bohužel to kluci překombinovali a v 8. minutě se uvolnil jeden útočník Vyšehradu a prudkou střelou dálky překvapil gólmana Novotného, jenž si ramenem sráží míč do sítě. 0:1 z našeho pohledu nebyl právě povzbudivý výsledek. Nejenže soupeři stouplo sebevědomí, ale naši kluci byli jako opaření. Nejsme zvyklí dostávat úvodní branky. První pěknou akci zakončenou brankou předvedli Koubis s Pekym v 16. minutě utkání. Vyrovnávací branka kluky probudila. Obě strany se usilovně snažily dostat míč do sítě. Naši kluci byli u míče častěji, ale ne a ne tu síť trefit. Nakonec 23. minuty se míče zmocnil Krtek (Obermajer) a takovým lobem z dálky překvapuje nepřipraveného brankáře Vyšehradských. Poločas tedy končí 2:1.

O přestávce v šatně Michal Hozák udílí rady na druhou půli. To se projevuje vstřelením třetí branky ve 4. minutě, kdy Hozy šťastně tečuje střelu Koubise. Na klucích z Vyšehradu je vidět únava z dosavadního průběhu utkání. Dopouštějí se častějších chyb a to se jim nevyplácí. V 8. minutě se trefuje Peky po vhození míče Nejedlíkem. Nádherná střela končí za zády gólmana. Minutu nato se trefuje opět Peky, který má dnes svůj střelecký den. Navyšuje naše skóre na 5:1 a zároveň si dnes vystřílel hattrick. V dalším průběhu hry naši kluci polevují v aktivitě v domnění, že už mají nahráno. Několik nebezpečných průniků se štěstím likviduje Novotný v naší brance. Ve 22. minutě si vybral slabou chvilku Pítrson (Blažka), když přihrával malou domů tak nešťastně, že mu ji vypíchl útočník soupeře a obstřelil našeho brankáře. To už zbývaly do konce poločasu jen tři minuty a bylo jasné, kdo je dnes vítězem.

Po jednodenním kralování týmu FC Zličín jsme se opět vrátili na čelo tabulky. V příštím kole se střetneme se Slovanem Kunratice na jejich hřišti. Za předpokladu, že vyhrajeme a FC Zličín alespoň remizuje doma s Podolím, bychom postoupili do I. třídy. Držme si proto všichni palečky, a tak trochu i fanděme Podolí proti Zličínu

FC Tempo Praha B - FK Slavoj Vyšehrad B 5:2 (2:1)
Branky: Pekárek 3, Obermajer, Hozák
Tempo: Novotný - Rod, Šlamiar, Nejedlík, Obuškevič, Buzek, Obermajer, Blažka, Koubek, Pekárek, Hozák, Staněk.