St. žáci A: FC Tempo Praha - FK Slavoj Vyšehrad 8:0

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 02. 06. 2009

V dalším domácím mistráku jsme nastoupili proti mužstvu Slavoje Vyšehrad, které nás v soutěži jako jediné zatím dokázalo porazit, i když ne za zcela regulérních podmínek. Kluci museli rychle zapomenout na středeční neúspěch ve finále poháru a vrátit se k naší hře. Navíc jsme byli na soupeře řádně nažhaveni. V sestavě došlo k několika drobným změnám. Hrálo se na podmáčeném horním hřišti.

Do utkání jsme vstoupili s vervou a chutí a výsledkem toho bylo, že ve druhé minutě našel Hájek Stejskala, který se nemýlil a vedeme 1:0 .Další branku jsme přidali v šesté minutě po individuální akci Hájka a je to 2:0. Během dalších minut jsme si vytvořili spoustu dalších příležitostí a šancí ale bez brankového efektu. Až těsně před koncem prvního poločasu, ve 34.minutě, opět po individuální akci přidává třetí branku Hájek a uzavírá skore první části hry na 3:0.

Do druhé části hry vstupujeme opět naplno s tím, že zlepšíme finální přihrávku a budeme důraznější v zakončení. Ve 45. minutě byl důrazný Stejskal před brankářem Vyšehradu, ten to neunesl a začal nesportovně oplácet, za což mu zcela oprávněně udělil rozhodčí červenou kartu. Přesilovku se nám podařilo dokonale využít a v rozmezí 47. až 58. minuty jsme přidali další čtyři branky. Soupeř se téměř na nic nezmohl. V 67.minutě dává poslední branku utkání Novák a uzavírá účet na 8:0. Nutno podotknout, že soupeř ve druhé části hry zcela odešel po fyzické stránce.