Mladší přípravka B: Vyšehradský dětský den

Autor: Michaela Heřmánková <hermankova(at)agrofert.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 03. 06. 2009

V sobotu 30.5. jsme byli pozváni na turnaj pořádaný na hřišti Slavoje Vyšehrad pod záštitou Pražského fotbalového svazu "VYŠEHRADSKÝ DĚTSKÝ DEN". Účastníci turnaje byli rozděleni do dvou skupin. My jsme měli ve skupině Bohemians 1905, Duklu Praha, FK Příbram, Meteor Praha, Slavii Praha a Kladno. Velice pěkně zorganizovaný turnaj pro nás nedopadl zrovna nejlépe. Hra v 5+1 na malém hřišti s mantinely nám nesvědčí. Celkové 11. místo ze 14 zúčastněných mužstev mluví za vše.

FC Tempo Praha – Bohemians 1905 2:3
Zápas jsme zahájili velice dobře. Spousta neproměněných šancí, až nakonec přišly dva góly Martina Žůrka. V polovině zápasu jsme vedli 2:0, ale nakonec jsme odešli poraženi.

FC Tempo Praha – FK Dukla Praha 4:1
Druhý zápas už jsme zvládli na jedničku. Soupeře jsme skoro k ničemu nepustili a zaslouženě vyhráli dvěma brankami Martina Pytlíčka a po jedné Martina Žůrka a Lukáše Hroníka.

FC Tempo Praha – 1.FK Příbram 1:3
Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř. Ještě v 5.minutě jsme se soupeřem drželi krok a stav 1:1. Vzápětí Matěj neudržel míč a konečnou zkázu jsme završili vlastní brankou. Za naše barvy se trefil Martin Žůrek.

FC Tempo Praha – FK Meteor Praha VIII 1:3
Další prohra, tentokrát s Meteorem, nás stále dost sil a chuť do dalších bojů. Ani výměna brankářů nepomohla a inkasovali jsme dvakrát z přímého kopu a jednou po dorážkách. Za náš tým se čestně trefil bojovník Martin Žůrek.

FC Tempo Praha – SK Slavia Praha 2:2
Hrál se vyrovnaný zápas. Měli jsme více ze hry, ale byli jsme to právě my, kdo v 7.minutě jako první inkasoval. O tři minuty později vyrovnává Lukáš Hroník. Bohužel v 11.minutě střílíme opět vlastní gól. Ve 12.minutě těsně před koncem utkání se dočkáváme opět vyrovnání tentokrát z kopačky Martina Žůrka

FC Tempo Praha – SK Kladno 1:6
V posledním zápase skupiny narážíme na velice kvalitního a výborně hrajícího soupeře z Kladna. Prohráváme vysokým rozdílem se soupeřem, který našel přemožitele až ve finále. Jediný náš gól střílí opět Martin Žůrek.

Naše tažení turnajem nás odsoudilo k boji o 11.místo s týmem Háje Jižní Město. Tady jsme už nic neponechali náhodě a soupeře doslova rozstříleli 7:0. Za naše barvy se trefili: Štěpán Sedlář 4, Matěj Heřmánek, Martin Pytlíček, Martin Žůrek.