St. přípravka A: FC Tempo Praha - FK Viktoria Žižkov 5:0

Autor: Michal Netušil <mnetu(at)seznam.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 05. 06. 2009

Doma jsme přivítali Viktorii Žižkov. Hosté byli oslabeni o několik hráčů základní sestavy, a tak jsme měli šanci se přiblížit k záchraně v přeboru. Do zápasu jsme nastoupili s velkým odhodláním. Kluci zpřesnili nahrávky oproti minulým zápasům. Zatlačili jsme soupeře na jeho polovinu. Dostávali jsme se do slibných šancí, ale nedařilo se nám překonat žižkovského gólmana. Až ve třinácté minutě se dostal k míči Vejšický, který vystřelil z dálky a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Ujali jsme se vedení. Kluci poté trošku polevili. Žižkov se dostával před naši branku, ale dobře fungující obrana Tempa nepovolila soupeři dostat se k zakončení. Žižkovu se podařilo ohrozit naší branku až v samém závěru poločasu. Z rohu se míč odrazil jen těsně vedle naší branky. Do šaten se šlo za příznivého stavu 1:0.

Ve druhém poločase se hrálo už jenom na polovině Žižkova. Pojišťovací branku vstřelil ve 32. minutě Petřek přesnou střelou z trestného kopu do šibenice. Kluci začali kontrolovat průběh utkání. Píro v brance si moc nezachytal, a tak aspoň měl asistenci z výkopu, který zpracoval Adámek a přesně uklidil míč k tyči - 3:0. Na 4:0 zvyšoval Slavíček, který střelou pod břevno nedal šanci gólmanovi Žižkova. Poslední tečku zápasu přidal opět Vejšický, který si naběhl na roh od Chleboráda a hlavou rozvlnil naposledy síť. Zápas skončil zaslouženě 5:0 a hodně jsme se přiblížili k záchraně.

FC Tempo Praha - FK Viktoria Žižkov 5:0 (1:0)
Branky: Vejšický 2, Petřek, Slavíček, Adámek.
Tempo: Píro - Petřek, Jelínek, Hlaváč, Klajbl, Kuriš, Slavíček, Vejšický, Chleborád, Adámek, Pecora.