St. žáci B: Sokol Kolovraty – FC Tempo Praha B 1:5

Autor: Dušan Jantol <dusan.jantol(at)cz.enersys.com>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 08. 06. 2009

Doplněno video! V sobotu za chladného a zamračeného dopoledne nás přivítal na svém hřišti Sokol Kolovraty. Toto utkání mělo spíše prestižní charakter. Třetí tým tabulky chtěl rozhodně bodovat, ale my jsme chtěli, abychom do konce soutěže vše vyhráli. Tento zápas byl z těch těžších a soupeř nám nic nedaroval zadarmo. Sestava byla posílena o tři hráče starších žáků A, D. Kristka, D. Horna a D. Dvořáka. Rozhodně týmu pomohli proti zdatnému soupeři. Hned od začátku bylo jasné, že to bude bitva, domácím se občas jiskřilo od kopaček, ale v tomto ohledu jsme si nenechali nic líbit. Kolovraty příliš nekombinovaly a snažily se vše hrát přes dva silné útočníky. Našim obráncům se dařilo je eliminovat a do vážnějších šancí je nepustili.

Hra byla ve středu pole vyrovnaná, přesto jsme se více dostávali před branku soupeře díky pěkným centrům Davida Horna, po kterých to před brankou soupeře pěkně "smrdělo gólem". V 15. min. právě Horn zacentroval před branku, míč prošel z pravé strany až na levou, kde ho Geissler pěkně trefil k tyči - 1:0. Hrálo se hodně uprostřed hřiště se spoustou osobních soubojů. Dokázali jsme se však ve třicáté minutě prosadit, po přihrávce Kaliny opět rozvlnil síť Geissler. Očekávali jsme, že se Kolovraty sesypou, ale stále zlobily. Ve 33. minutě po hrubém faulu na Geisslera byla nařízena penalta, kterou však Kristek neproměnil. To byla i poločasová tečka.

Videoreportáž Vladimíra Horna z utkání ZDE

Do druhé části hry nastoupil místo Holka Vencl. Soupeř na nás vlétl a vypadalo, že i více přidal na důrazu, který jsme opětovali, avšak za cenu faulů. Ve 43.min. po souboji zůstal ležet na zemi Jantol. Při ošetřování ve 44.min. právě jeho útočník snížil na 1:2. Nahradil ho Fencl a bylo jasné, že musíme zamíchat se sestavou, protože v této fázi měl více ze hry soupeř, který vrhnul všechny síly do útoku. Díky tomu se nám otevírala okna v jejich obraně. V 58.min. po přihrávce Kristka využil šanci Horn zvýšením na 3:1. Doufali jsme, že už bude klid, ale stále jsme nabízeli Kolovratům šance v podobě faulů před pokutovým územím, které nedokázaly využít. Naopak jsme v 62. min. po spolupráci Kristek - Horn zvýšili posledně jmenovaným na 4:1. Šest minut před koncem, v 64. min., zasadil rezignovanému soupeři poslední ránu v podobě páté branky pěknou střelou z hranice velkého vápna Hendrich.

Děkuji všem zúčastněným hráčům za bojovný výkon, protože tentokrát to nebylo tak jednoduché, jak by o tom mohl výsledek napovídat.

Sokol Kolovraty - FC Tempo Praha B 1:5 (0:2)
Branky Tempa: Geissler a Horn 2, Hendrich.
Tempo: Linhart - Jantol (51. Vencl), Kristek, Malý, Geissler, Hendrich, Kalina, Dvořák (53. Pecha), Holko (36.Vencl), Horn.