St. žáci A: ČAFC Praha - FC Tempo Praha 0:7

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 09. 06. 2009

V předposledním kole letošního soutěžního ročníku jsme zavítali na hřiště ČAFC, mužstva, se kterým jsme sváděli téměř celou sezonu na dálku velký boj o postup do přeboru. Ale tři kola před koncem díky slabším výsledkům soupeře se nám podařilo jít do bodového brejku a po dnešním zápase vedeme již o čtrnáct bodů. Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas a soupeř se nám bude snažit oplatit porážku, kdy jsme na domácím hřišti zvítězili 5:0.

Do utkání jsme vstoupili odhodlaně s tím, že se pokusíme uspět i tentokrát a v podstatě že nám již o nic nejde, spíše o prestiž. Hned v úvodu utkání nebezpečně zahrozil Horn, ale tentokrát ještě minul. Ve 14.minutě dává Hájek přihrávku Hornovi a ten se nemýlí a dostává nás do důležitého vedení 1:0. O pět minut později se tentýž hráč po individuální akci trefuje podruhé a začíná to být pro nás dobré, vedeme 2:0.

Ve 29.minutě našel opět Hájek skvěle Maška, který se tentokrát dobře zorientoval a dává na 3:0. Nutno podotknout, že soupeř zle kousal a nic nevzdával a zejména tři chyby v řadách naší obrany mu dávaly naději snížit, ale naštěstí se tak nestalo a poločas končí 3:0.

Do druhé části hry jsme šli s tím, že soupeř se určitě nevzdá, tak jak v několika předešlých zápasech a bude bojovat až do konce, proto nesmíme nic podcenit a hrát naprosto koncentrovaně. Což se taky daří. Hrajeme dál naplno a přichází 42. minuta, Škopek to perfektně naservíroval Stejskalovi a ten zvyšuje na 4:0. Poté dlouhých 18 minut dobýváme branku soupeře, který sem tam zahrozí, ale pomalu a jistě mu docházejí síly, což se o našich borcích nedá říct. V 60.minutě se zdravě naštval Čech a po individuální akci střelou zdálky míří k tyči a zvyšuje na 5:0. Náš tlak narůstá a chvílemi začíná být utkání naší exhibicí. V 64.minutě dává svou třetí branku Horn opět po individuální akci, je to 6:0. Poslední smrtící úder soupeři dává v 69.minutě Hájek po přihrávce střídajícího Rudolfa a debakl pro soupeře je na světě.

Videoreportáž Vladimíra Horna z utkání ZDE

V dnešním utkání jsme podali výborný výkon i přes počáteční zmatky v defenzivě, dalším důležitým faktem bylo, že David Horn řešil všechny poskytnuté šance s rozvahou a prakticky je vyřešil v klidu golovým zakončením. Výborný výkon podali v defenzivě Kalina a Kristek. Klukům děkuji, že k utkání přistoupili zodpovědně a dokázali, že náš již jednoznačný postup je zcela zasloužený, protože jsme byli nejlepší. Děkujeme též rodičům za důležitou podporu.

Slavnostní ukončení sezony s předáním odměn nás čeká v sobotu 13.6. po posledním mistrovském utkání na domácím hřišti. Zároveň proběhne informační schůzka s rodiči k organizačnímu zabezpečení soustředění! Účast nutná!

ČAFC Praha - FC Tempo Praha 0:7 (0:3)
Branky: 14., 19. a 64. Horn, 29. Mašek, 42. Stejskal, 60. Čech, 69. Hájek.
Tempo: Švejda - Kalina, Čech, Kristek, Bláha (53. Herdegen), Stejskal (65. Rudolf), Škopek (49. Novák), Mašek, Dvořák (69. Kabele), Horn, Hájek. Připraven: Yusyp.