St. přípravka B: Slovan Kunratice - FC Tempo Praha B 1:7

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 09. 06. 2009

Poslední letošní mistrák v sezóně SPB na půdě SK Slovan Kunratice pro naše kluky znamenal hodně. Postup ze II. do I. třídy!!! Ale teď už k průběhu zápasu. Sraz v 15 hodin na Tempu, přesun kolony vozidel do Kunratic. Krátká příprava, rozcvičení a mohlo se začít. Kunratičtí věděli moc dobře, s kým mají tu čest a postavili zjevně to nejlepší, co měli k dispozici. Polovina borců byla o rok starší. Hráli na domácí půdě a na favorita si dost věřili.

V prvních momentech hry našim klukům moc nedovolili. Na průběhu hry to bylo znát. Naši střelci neměli klid na střelu, která by skončila brankou. Kunratičtí také po celou dobu poločasu nic významného nevyprodukovali. Snad jen jedna střela a několik rohových kopů, které naše obrana s gólmanem vždy vyřešili. Zhruba v 8. minutě zápasu se přece jen trefil Koubis po teči Hozyho a bylo to 0:1 pro naše barvy. Zbytek poločasu jsme se tak obávali o výsledek a zachmuřená tvář trenéra byla jasnou známkou nervozity. Ono to bylo totiž opravdu dost významné utkání.

O přestávce Michal Hozák udílel za pomoci didaktické pomůcky pokyny jak dál. Šlo o důležité body do tabulky pravdy. Druhý poločas přinesl pro naše tempácké barvy potřebný klid a jistotu. Přišlo to zhruba kolem 10. minuty druhé půle, kdy se trefuje za záda nešťastného brankáře Kunratic Koubis po samostatném sólu přes polovinu hřiště. Stav 0:2 dával tušit, že šance na vítězství se zvýšila. Kunratičtí polevili a byli potrestáni. Mezi 10. až 15. minutou jim spadla mičuda do sítě ještě třikrát. Když si Hozák dnes vstřelil svou třetí branku, polevili jsme my. Za to jsme byli trestáni čestnou brankou Kunratic, kdy útočník obehrál našeho obránce. Gólman Novotný včas vyběhl, míč ale neodkopnul tak, aby se jej útočník Kunratic opět nezmocnil. Ten obešel našeho gólmana a vstřelil první branku. V závěru zápasu zatlouká pomyslný hřebíček do rakvičky domácím střídající Staněk. Celkově tedy 1:7 pro naše borce.

Co to tedy znamená? Nyní se už nemusíme obávat o výsledek zápasu Zličín – Podolí. Sami jsme si svou výhrou zajistili postup ze II. do I. třídy a to i z případného druhého místa, které nám už nikdo nemůže vzít. Celkem z pěti skupin postupují vždy první a jeden nejlepší druhý ze všech skupin. V sezóně SPB tak končí další úspěšná sezóna pod vedením Michala Hozáka. Podruhé po sobě se klukům ročníku 1999 daří postoupit o třídu výš. Blahopřejeme. Teď kluky čeká zasloužený odpočinek, turnaj Tempo Cup, prázdniny a letní soustředění v srpnu v Sušici na Šumavě.

SK Slovan Kunratice - FC Tempo Praha B 1:7 (0:1)
Branky: Hozák 3, Koubek 2, Šebek, Staněk.
Tempo: Novotný – Kopeš, Janský, Šebek, Staněk, Buzek, Obermajer, Koubek, Pekárek, Hozák.