Muži B: FC Tempo Praha B - SK Újezd Praha 4 3:2

Autor: Jiří Klouda <info(at)fctempo.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 10. 06. 2009

Na Tempu hrála Benfika jeden ze svých nejdůležitějších zápasů s Úezdem Praha 4, který byl předposlední. A na nás ztrácel tři kola před koncem soutěže 6 bodů. Takže v případě nepříznivého výsledku se mohlo stát, že by nám zbyl černý Petr a oči pro pláč. Toto si samozřejmně uvědomovali i hosté, a tak se hrál docela čiperný fotbal s velkým nasazením z obou stran.

Tempo mělo sice malou, ale přeci jen převahu. Využít se ji podařilo až ve 35. minutě, kdy se domácí se štěstím probili po pravé straně k vápnu, tam Klouda našel Prokopa a jeho střela do horního rohu branky znamenala vedení 1:0.

Druhá půle se hrála v naší režii více. Hosté hrozili z brejků a ze standartních situací. V 57. minutě zahrál rohový kop Martin Havel a posadil míč na hlavu Netušila, který zvýšil na 2:0. Zápas vypadal nadějně. Ale nesmíme se smát v pátek, mohli bychom brečet v neděli. Ale obraz hry se neměnil. Tempo vystřídalo. Ale... V 87. minutě přišel centr zprava a hlavička do dolního rohu zmanenalal snížení na 2:1. V 90. minutě újezdští opět útočili. Nechvíla si při odkopu nastřelil ruku a protože to bylo ve vápně, kopala se penalta, která znamenala vyrovnání na 2:2.

V poslední minutě nastaveného času Benfika kopala roh. Vaněk poslal míč na hlavu Nechvíly a jeho hlavička se dostala do trmy-vrmy a poslední, kdo se dotkl míče, který skončil za brankovou čárou, byl opět Netušil - 3:2.

Tempo zabojovalo a získalo důležité tři body, které Benfice zaručují účast v I.B. třídě i příští sezónu.

FC Tempo Praha B - SK Újezd Praha 4 3:2 (1:0)
Branky Tempa: Netušil 2, Prokop.
Tempo: Varecha - Netušil, Nechvíla, Morávek, Kadlec - Stoklásek, Havel M. (60. Šíma), Balun, Klouda (75. Vaněk) - Prokop, Hurka Jakub (80. Hurka Josef).