Muži A: SK Citadel Dolní Chabry - FC Tempo Praha 2:5

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 15. 06. 2009

Jedenáctý zápas v řadě bez porážky, taková je bilance A týmu v jarní části I.A třídy. Poslední prohra se datuje na 29.březen v prvním jarním kole. Svěřenci trenéra Kollera ale měli v Dolních Chabrech namále. Domácí tým v posledních zápasech sázel soueřům jeden brankový příděl za druhým a i tentokrát to na začátku vypadalo podobně. Vždyť v 11. minutě Chabry vedly 2:0... Tempo se totiž rozkoukávalo na chaberském letišti velmi pomalu a z množství nepřesností rezultovaly dvě branky za Kuchařovými zády.

Tempo vrátil do hry v 18. minutě Žalud perfektné provedeným přímým kopem. Iniciativa se přestěhovala na tempácké kopačky a další Žaludův přímák likvidoval brankář Klíma s maximální námahou. Vyrovnání přišlo přesně po půlhodině hry, kdy Vrba nastartoval kolmicí Novotného a ten blafák nadvakrát proměnil.

Dokonalý obrat završil ve 32. minutě Vrba. Novotný mu sklepnul míč, Vrba se protáhl mezi obránci a na vzdálenější tyči rozvlnil síť - 2:3.

V úvodu druhé půle Tempáci myšlenkami zůstali někde v šatně. Patnáct minut se nemohli dostat do hry, kupili nepřesnosti, vázla především rozehrávka od obránců. Naštěstí domácí z několika závarů nic nevytěžili a Tempo se do hry vrátilo. Kontrolovalo hru a v 69. minutě definitivně rozhodlo. Vrba poslal do křídla Kadlece, ten se zbavil obránce, pronikl do šestnáctky a jeho přihrávka jako v kulečníku trefila obránce, brankáře a skončila v síti - 2:4.

Definitivní podobu dal výsledku Novotný v 77. minutě, když uklidil do branky nezištnou přihrávku střídajícího Prokopa. V závěru zaujaly jen drsnější zákroky a pokusy o ně domácích hráčů, před kterými se naštěstí dařilo uhýbat a Novotného pokus o hattrick, prázdná branka mu ale byla po chybě gólmana Klímy příliš malá.

SK Citadel Dolní Chabry - FC Tempo Praha 2:5 (2:3)
Branky: 9. Klouček, 11. Linek - 30. a 77. Novotný, 18. Žalud, 32. Vrba, 69. Kadlec.
Rozhodčí: David - Krejčí, Wimmer
ŽK: Linek, Rosický - Kadlec.
Diváků: 60.
Dolní Chabry: Klíma - Klouček, Nezval, Kaňka (69. Vrabec), J.Vajnar (31. Jiroušek), Rosický, T.Vajnar, Foit, Hofman, Gregor, Linek.
Tempo: Kuchař - Kadlec, Valášek, J.Nechvíla, Netušil - Hájek, Žalud, Vrba (84. Šulc), Komorník (46. Kočí) - Jakub Hurka (73. Prokop), Novotný.