Ml. žáci B: FC Tempo Praha B - SC Radotín 1:2

Autor: Jiří Šak <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 16. 06. 2009

V našem posledním mistrovském utkání jsme doma za krásného letního počasí přivítali tým Radotína. Soupeř se nacházel na třetím místě a chtěl nám vrátit porážku z podzimu. Také je lepší v zápasech venku, prohrál pouze dvakrát. I my jsme chtěli vyhrát a potvrdit tři body a navázat na zlepšené výsledky na jaře. Průběžně jsme byli na třetím místě, porážka by nás odsunula na pátou příčku na jaře. Jinak celkové 4. místo nám nemohlo uniknout.

Do utkání jsme vstoupili velice dobře. Soupeř byl pod stálým tlakem, protože jsme dobře napadali. Tím jsme si vytvořili šance, ale naše střely buď neměly razanci nebo byly nepřesné. Až ve 13. minutě jsme konečně protrhli střeleckou smůlu. To dostal za obránce skvělou přihrávku J.Moudrý, nahrál Hyršlovi a ten svojí šanci proměnil. Vedeme 1:0! Byl to jeho 10. gól v této sezóně.

Než jsme se stačili zformovat, soupeř rozehrál a po 68 sekundách vyrovnal. Po obdržené brance jsme stále hráli svojí hru a soupeř se štěstím odolával. Hlavičku z rohu brankář chytil na brankové čáře. Střela J.Moudrého jen těsně minula branku. V prvním poločase jsme byli lepším týmem, kdybychom vedli 3:0, nikdo by se nemohl divit.

Ve druhém poločase se soupeř zlepšil a přehrával nás ve středu pole. Naše střední záloha Štěpánek - Kofroň nefungovala jak měla a byli jsme opticky pod tlakem. Soupeř se dostal pouze k vápnu. Naše obrana odolávala statečně až do 45. minuty, kdy zákrok ve vápně potrestal rozhodčí penaltou. Tu hosté chladnokrevně proměnili střelou k tyči. Kluci nesložili zbraně a začali více útočit a soupeř využíval naší rozhozenou obranu. V poslední minutě hrací doby jsme dokonce při rohu dali povel brankáři, aby šel do vápna soupeře. Málem měl asistenci. Bohužel střela se odrazila od bránícího hráče k jinému obránci a ten odvrátil nebezpečí. Rozhodčí se spletl a myslel, že píská starší žáky, hráli jsme 38:25. V nastavení jsme si vypracovali dvě střely, se kterými si brankář poradil.

Tento zápas se musel líbit. Byl velice vyrovnaný. Kluci se snažili a hráli obětavě. Nejlepším hráčem byl Kalina. Dnes nám chybělo trochu štěstí. Zápasu by slušela remíza.

FC Tempo Praha B - SC Radotín 1:2 (1:1)
Branka Tempa: Hyršl
Tempo: Opletal - Šváb - Veselý, Šmíd (31. Lazarov), Baroch - Kalina, Hrstka, Štěpánek (45. Musílek), Gronych (31. Holub) - J.Moudrý, Hyršl (31. Kofroň, 45.Heinc).