Muži B: FK Klánovice - FC Tempo Praha B 3:2

Autor: Jiří Klouda <info(at)fctempo.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 18. 06. 2009

Na klánovickém letišti jsme začali lépe. Ne že by se domácí flákali, ale už v 5. minutě přišla série rohů a Komorník posadil míč na hlavu Šímy a vedli jsme 1:0. V 9. minutě to bylo ještě veselejší. Klouda zatáhl míč po pravé straně, obránce zahrál míč do autu, Klouda rozehrál na Komorníka a ten opět na hlavu Šímy a jeoh střela znamenala vedení 2:0 pro Tempo. Pak ale přišel první zlom. Šíma byl faulován ve vápně a Benfika kopala penaltu. Martin Havel však střelu poslal těsně vedle pravé tyče.

Druhá půle začala pro Tempo opět dobře. Přihrávka za domácí obranu a obránce sráží míč rukou, aby se jej nezmocnil Šíma. Dostává druhou žlutou a červenou (53.min). Bylo nás o jednoho hráče více. Zřejmě si hráči říkali, že už to nejde prohrát...

Ale v 55. minutě dali domácií branku, kterou však docílili z ofsajdu. V 58. minutě byl Šímovi odpískán ofsajd a Jirka přesto zasunul míč do branky a protože už měl žlutou kartu, šel ven. V 60. minutě se domácí trefili do šibenice a snížili na 1:2. Za tři minuty (63.) vyboxoval Vaněk centr, ten však končí u záložníka domácích a jeho přízemní bomba končí v levém rohu naší branky - 2:2. 64. minuta znamenala dolší červenou. Vysloužil si ji Fetr za faul zezadu. V 90. minutě dostávají i domácí druhou červenou. V nastavení přišla další střela domácích, kterou Vaněk vyráží, ale míč začal všelijak poskakovat a Morávek jej už nestihl odkopnout do bezpečí, tak skončil v naší síti - 3:2

Benfika byla dlouho blízko překvapení a je škoda, že se zápas prohrál vlastní laxností a nedisciplinovaností.

FK Klánovice - FC Tempo Praha B 3:2 (0:2)
Branky Tempa: Šíma 2.
Tempo: Vaněk - Hron (62. Vitásek), Netušil, Morávek, Budák - Hurka Josef (85. Lukačovič), Komorník, Havel M., Klouda - Fetr, Šíma.