Muži A: FC Tempo Praha - Čechie Dubeč 7:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 23. 06. 2009

Sedm kulí na závěr. Tempo potvrdilo výbornou jarní formu a na závěr sezóny si smlslo na Čechii Dubeč. Nebylo příliš znát, že tři hráči základní sestavy odcestovali na kulturní poznávací zájezd do Amsterodamu. Trenér Koller dal v základní sestavě důvěru pěti dorostencům, z toho třem v záložní řadě a velmi spolehlivě zápas odchytal Petr Flaks. Již tradičně se dařilo Novotnému, autoru hattricku a dvou finálních přihrávek. Z tak vysoké hrušky se bude těžko sundavat...

Utkání začalo šancí Dedka po přihrávce Novotného ve 4. minutě, o chvíli později zmařil asi největší šanci hostí Flaks zmenšením střeleckého úhlu. Početná kulisa mohla na Lhotce jásat až ve 23. minutě, kdy Hájek poslal do sóla Novotného - 1:0. O minutu později Kočí vyslal do křídla Novotného a sám si naběhl na jeho zpětnou přihrávku - 2:0. Ve 30. minutě Žalud dlouhým pasem asistoval Novotnému při jeho lobu na 3:0 a skvělou pasáž zakončila nádherná akce po ose Hájek - Žalud a dorážející Novotný na 4:0. Jedenáct minut, čtyři branky, z toho jeden hattrick.

Hned po přestávce zazmatkoval Kadlec, příliš si hrál s míčem a daroval hostím gól z penalty na 4:1. Tempo ve druhé půli nehrálo příliš oslnivě, přestože vysoko vedlo, kupilo příliš nepřesností, přesto dokázalo ještě třikrát skórovat. Na 6:1 zvýšil dvěma brankami střídající rychlík Prokop a skóre uzavřel Žalud po asistenci Novotného

FC Tempo Praha - Čechie Dubeč 7:1 (4:0)
Branky: 23., 30. a 34. Novotný, 73. a 86. Prokop 24. Kočí, 87. Žalud - 47. z penalty.
Rozhodčí: Čermák - Šmakal, Trska.
Diváků: 110.
Tempo: Flaks - Kadlec, Valášek, J.Nechvíla, Balun - Jakub Hurka (46. Prokop), Žalud, Hájek, Kočí - Dedek (63. Šulc), Novotný.
Dubeč: Strnad - Marek, Tůma, Kafka, Paulin, Skorunka, Valenta, Štěpánek, Sýkora, Nebřenský (61. Woth), Kropelnický (46. Hajner).