Muži A: FC Tempo Praha - Sokol Dolní Počernice 3:0

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 31. 08. 2009

I po druhém kole má A tým mužů plný počet bodů. Tempo znovu využilo výhodu domácího prostředí k jasné výhře 3:0 nad Dolními Počernicemi. Za stejné dva zápasy byl před rokem na kontě nula... Na druhou stranu hra zdaleka nebyla ideální, zápas příliš fotbalové kvality nepobral, jenže soupeři se nevedlo už vůbec.

Trenér Koller dal důvěru stejné sestavě jako proti Kbelům s jedinou změnou, kdy Josefa Hurka nahradil Tomáš Bartošek.

Tempo udeřilo hned z první vážné akce, která ale přišla až ve 14. minutě. S chutí hrající Kočí se po kličce do středu hřiště objevil sám na šestnáctce a s pomocí teče jednoho z obránců poslal míč na zadní tyč - 1:0.

Tempo si udržovalo územní převahu, ale do koncovky se příliš nedostávalo a už ve 37. minutě kouč Koller sáhl k výměně v útoku - místo Jakuba Hurky nastoupil Donev. Hosté poprvé ohrozili branku po půlhodině hry a ve 40. minutě zazdili velkou možnost na vyrovnání a nechali vyniknout umění gólmana Kuchaře po zaváhání Dvořáka s Nechvílou. Na druhé straně Kočí krásně vyslal do brejku Doneva, jeho střelu ale gólam Mikeš stačil vyrazit.

Trenér Koller o přestávce přesvědčoval hráče, že soupeř se sám neporazí, ale ono se tak ve 47. minutě skutečně stalo, když si Počernice daly nevídaný vlastní gól, kdy neatakovaný stoper Vycpálek přehlavičkoval vlastního brankaře - 2:0.

V 62. minutě uzavřel skóre Nechvíla, který si naběhl na rohový kop Kočího na bližší tyč a holení protlačil míč do sítě - 3:0.

Nejhezčí akce utkání přišla v 80. minutě po spolupráci útočníků Novotný - Donev, ale skončila jen střelou do gólmana a v závěru ještě neproměnili dvě šance Žalud a Kočí.

Výhra 3:0 je parádní, šest bodů ještě lepších, ale výkon by na hřišti rovněž maximálně bodujících Třeboradic na zisk nestačil.

FC Tempo Praha - Sokol Dolní Počernice 3:0 (1:0)
Branky: 14. Kočí, 47. vlastní J.Vycpálek, 62. J.Nechvíla.
Rozhodčí: Kučera - Čermák, Petr.
ŽK: Kočí, Novotný - Exner, Šedina, O.Vycpálek, Roman.
Tempo: Kuchař - Kadlec, Vrba, Dvořák, J.Nechvíla (85. Josef Hurka) - Bartošek, Žalud, David (67. Netušil), Kočí - Novotný, Jakub Hurka (38. Donev).
Dolní Počernice: Mikeš - Šedivý, Šedina, J.Vycpálek, Roman - Motl, Pospíšil, Nesnídal (68. O.Vycpálek), Svoboda (62. Douděra) - Exner (83. Doležal), Schwarz.