Mladší přípravka A: FC Tempo Praha - FK Admira Praha 2:1

Autor: Michaela Heřmánková <hermankova(at)agrofert.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 10. 09. 2009

V neděli na domácím hřišti přivítala při svém prvním mistrovském utkání mladší přípravka A již tradičního soupeře – Admiru. Bilance vzájemných zápasů je vyrovnaná, a tak se dala očekávat vyrovnaná bitva. Obě mužstva nastoupila do zápasu zodpovědně, ale první půle byla herně přeci jen lepší ze strany Admiry. Právě to byla Admira, kdo jako první otevřel skóre. Ve 13. minutě jsme inkasovali po tvrdé střele zpoza hráče. O dvě minuty později poslal Dominik Horák do útoku Martina Žůrka, který v konfrontaci s brankářem jen těsně minul branku. Ve 23. minutě jsme se mohli radovat i my díky přesné střele Martina Pytlíčka za asistence Lukyho Hroníka. Poločas skončil 1:1.

Druhá půle byla herně vyrovnaná. Tempáci ožili a za mohutné podpory z řad diváků bojovali o každý centimetr hřiště. Nikdo nechtěl udělat chybu a vypadalo to, že se obě mužstva rozejdou smírně.

Ve 39. minutě si postavil míč k přímému kopu David Kny a opět nás nezklamal. Míč prosvištěl vzduchem a brankář Admiry si ho nešťastně poslal za vlastní záda – 2:1. Tohle prostě David umí. Na posledních pět minut nás soupeř zatlačil na vlastní polovinu a připravil nám nejednu horkou chvilku. Výsledek se nám podařilo ubránit a radost z vítězství malých Tempáků nebrala konce. Samozřejmě, že došlo i na tradiční poděkování fanouškům.

Největšího smolaře na hřišti si tentokrát asi vysloužil Martin Žůrek, který se dostal třikrát sám před soupeřova brankáře, ale jeho střely těsně minuly branku. Svoji premiéru (při mistrovském utkáni ) si v roli asistenta trenéra odbyl Honza Kočí, a tak doufáme, že mu kluci udělali radost.

FC Tempo Praha - FK Admira Praha 2:1 (1:1)
Branky Tempa: Pytlíček, Kny.
Tempo: Heřmánek, Žežulka – Hobzík, Novotný, Michl, Kny, Škobis, Žůrek, Šejvl, Sedlář, Pytlíček, Hroník, Touška, Horák, Sita, Hudák.