Ml. žáci A: PSK Union – FC Tempo Praha 2:1

Autor: Jiří Šak <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 15. 09. 2009

K utkání 2.kola jsme jeli k týmu PSK Union, který v prvním kole vyhrál 5:1 na Zličíně. My jsme chtěli odčinit domácí porážku z prvního kola. Bohužel jsme se opět nesešli v nejsilnější sestavě. Někteří hráči se nedostali ještě do herní pohody, kterou měli v květnu. Tito hráči mě též zklamali v zápase, protože hráli pod své možnosti.

V prvním poločase byl vidět útočný fotbal na obě strany se spoustou šancí. My jsme zahrozili už v 1.minutě, kdy v poslední chvíli domácí dali na roh. Z protiútoku zahrávali ve 2. minutě roh domácí a ti ho proměnili. V 5.min. mohl Štěpánek vyrovnat, bohužel střelu domácí brankář vyrazil a nedůrazná byla dorážka J. Moudrého. V 10. min. jsme zahrávali roh a míč se odrazil na vápno k volnému Lazarovovi, ale střela mu nesedla. Po této šanci soupeř dvěma akcemi prověřil našeho brankáře. To byl impuls pro nás, abychom prohodili některé hráče na jiné posty. Bohužel šance Štěpánka a J. Moudrého se neujaly. Ke konci poločasu si ještě ukopl míč J. Moudrý před brankářem. K vyrovnání chyběl větší klid v zakončení. Kdyby poločas skončil 5:5, nikdo by se nemohl divit.

Ve druhém poločase jsme chtěli co nejdříve vyrovnat a poté zápas otočit. Bohužel jsme si nevytvořili takový tlak ani šance. Na začátku mohli domácí zvýšit své vedení, ale podržel nás výborný Opletal. Ve 47. minutě PSK dostalo výhodu pokutového kopu za faul Heince na útočníka, který byl podle názoru našich obránců mimo vápno. Domácí ji neproměnili. Opletal ji vyrazil na břevno a poté kryl. Ve 49. min. dostal nádherný balon do běhu Hrstka a svedl s obráncem sprintérský souboj, ve kterém domácí hráč upadl (zakopl si o svoji nohu). Pavel pokračoval sám na branku a rozhodčí piskl kupodivu všech faul. To byl asi rozhodující okamžik zápasu. Po rozehrání se míč dostal za naši obranu a domácí zvýšili na 2:0!

V 56. minutě jsme snížili po akci Kaliny přes Musílka, který nahrál Kofroňovi a ten v klidu proměnil. Po této brance jsme si vytvořili tlak, ale naše dvě pološance se neujaly. V nastavení se blýskl parádním zákrokem Opletal.

V tomto zápase jsme hráli pod své možnosti. Chyběl pohyb bez balonu, důraz v osobních soubojích a hlavně v obsazování hráčů. Domácí hráli velice dobře a byli o jeden gol lepším týmem. Pochválit mohu jen Opletala a Kofroně. V příštím zápase již využijeme hráče z ročníku 98.

PSK Union – FC Tempo Praha 2:1 (1:0)
Branka Tempa: Kofroň.
Tempo: Opletal – Šváb – Kofroň, Šmíd, Lazarov (40. Heinc), Hrstka, Veselý (50. Musílek), Baroch, Kalina – Štěpánek, J. Moudrý.