St. žáci A: ABC Braník - FC Tempo Praha 3:1

Autor: Dušan Jantol <dusan.jantol(at)cz.enersys.com>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 17. 09. 2009

V sobotu 12. září, kdy normální fotbalista, člověk, ještě spí, tak naši kluci vykopávali v 8:30 na ABC. Měli jsme tak trochu obavy, aby všichni naši hráči byli fit hned poránu. S místním celkem jsme v minulosti sehráli mnoho přátelských utkání, a tak jsme věděli, s kým máme tu čest.

Úvod zápasu byl oboustranně opatrný s mírnou převahou domácích. Dokázali jsme, že když budeme okamžitě přistupovat k protihráčům během jejich rozehrávky, budou naše šance k získání bodů o to větší. První poločas byl bojovný, bez větších šancí na obou stranách a jen střela z úhlu na naši branku, která lízla tyč, měla téměř gólové parametry. Jinak hra probíhala převážně ve středu hřiště. Po prvním dějství za stavu 0:0 jsme věděli, že na body na ábíčku máme, ale nesmíme udělat žádnou chybu zejména v obraně.

V probíhající 40.min. se stalo to, co jsme nechtěli. V našem pokutovém území na hranici malého vápna míč poskakoval tak dlouho, až ho domácí hráč dopravil pohodlně do sítě. Žádný z našich obránců nedokázal míč uklidit od branky do bezpečné vzdálenosti, 0:1.

Hra byla v té době v podstatě vyrovnaná a inkasovaný gól nás nesrazil na kolena, přesto se s přibývajícími minutami začaly množit šance na obou stranách. Opět měl velmi blízko ke skórování Tomáš Kocábek, ale jeho šance zůstala nevyužita. Pak soupeř v 51.min. zahrával trestný kop, jehož autor ho kopl výtečně a po našem nedorozumění byl stav 2:0.

Snažili jsme se stále hrát více směrem dopředu a dostávat se na dostřel k domácí brance. Po střídání Ivana Čerkašina Janem Linhartem se nám podařilo v 63.min. snížit na 2:1, kdy posledně jmenovaný pěkně přehodil domácího brankáře z hranice velkého vápna.

Nadechovali jsme se k závěrečnému tlaku, ke kterému však už nedošlo, protože nešťastně zpracovaný balon Jiřím Hendrichem, po výkopu našeho brankáře, doputoval k nejlepšímu hráči soupeře, který v poslední minutě završil konečný účet na 3:1 pro domácí.

Přesto si nemyslím, že jsme odehráli špatný zápas. Stále platíme daň za nesoustředěnost a podceňování nastalých situací, což musíme v budoucnu zlepšit.

ABC Braník - FC Tempo Praha 3:1 (0:0)
Branka Tempa: Linhart.
Tempo: Stěpanov - Jantol, Kalina, Malý (36. Linhart), Babiar, Geissler, Hendrich, Polívka, Čerkašin (45. Pyndzyn), Holko, Kocábek. Připraven: Maliňák.