Muži A: FC Tempo Praha - AFK Olympia Šeberov 3:1

Autor: administrator <info(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 18. 09. 2009

Tempo si připsalo čtvrtou výhru ze čtyř zápasů a spolu s Královicemi se usadilo na čele tabulky. Výkon proti Šeberovu nebyl bůhvíjaký, ale trpělivá hra přinesla zasloužené tři body. Soupeř tentokrát bojoval jen na hřišti, v zákulisí, jako v "jedinečném" jarním zápase na Šeberově, tentokrát aktivní evidentně nebyl.

Hosté byli v první čtvrthodině aktivnější a působili živějším dojmem. Do první šance se ale dostalo Tempo, Bartošek ji ve 12. minutě ale nevyužil. Zbytek první půle nabízel z obou stran jen průměrný fotbal.

Do druhé půle poslal trenér Koller na hřiště rychlonohého Hurku a ten hru domácích rozhýbal. Ve 48. si naběhl ne přihrávku Budáka za obranu a na bližší tyč otevřel skóre. Vedení mohl o deset minut později zvýšit Kočí, ale samostatný nájezd nevyřešil.

Rozhodující moment zápasu přišel v 59. minutě. Budák uspěl v běžeckém souboji, gólman Razhko zaspal a Budákův centr úmyslně zblokoval mimo pokutové území oběma rukama a byl vyloučen. Čekalo se na domácí pojistku. V 70. minutě Hurka sám na branku, i když s faulem Adámka, nedal, o minutu později stejný hráč opět sám na brankaře Landu znovu neuspěl, ale stihl ještě nabít Žaludovi před prázdnou branku - 2:0.

Šeberov přesto dokázal zápas zdramatizovat, když v 73. minutě snížil Schickem z přímého kopu. Jeho veškerou snahu ale zazdil nesmyslným zákeřným faulem na půlce kapitán Adámek a po druhé žluté kartě byl vyloučen. V devíti hráčích už hosté neměli šanci, mnoha šrámy to pocítili zejména debutující France a subtilní Kočí a definitivní pojistku na 3:1 přidal v 85. minutě svým druhým gólem Žalud.

FC Tempo Praha - AFK Olympia Šeberov 3:1 (0:0)
Branky: 71. a 85. Žalud, 48. Jakub Hurka - 73. Schick.
Rozhodčí: Záruba - Vaněk, Bartoš.
ŽK: Kočí - Adámek.
ČK: 59. Razhko, 76. Adámek (oba Šeberov)
Tempo: Kuchař - Kadlec, Vrba, Dvořák, J.Nechvíla - Budák, Žalud, Hájek (46. Jakub Hurka), Komorník - Bartošek (73. France), Kočí.
Šeberov: Razhko – Šetka, Zeman, Adámek, Schick, Dvořák (60. Landa), Maláček, Skála (46. Felčárek), Sakal, Štencl, Malínek (68. Příkaský).