Mladší žáci A: FC Tempo Praha – ABC Braník B 5:2

Autor: Jiří Šak <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 21. 09. 2009

V sobotu 19.9. jsme nastoupili doma k zápasu 3. kola. Čekal nás silný a nevyzpytatelný tým Braníku, který měl na svém kontě dvě výhry. Nám zase naopak nevyšel začátek sezony a byli jsme bez bodu. Tím bylo dáno, že Braník bude v tomto zápase mírným favoritem. Přesto jsem věřil, že uhrajeme dobrý výsledek. Soupeř budil respekt, protože na turnaji jsme mu nedali ani jednu branku ze čtyř utkání. Naštěstí to dnes na hřišti vypadalo jinak.

Vstup do utkání nám vyšel výborně. Už v první minutě utekl obráncům J. Moudrý po přihrávce Hyršla a otevřel skore - 1:0. Pak v 5. min. poslal kolmou přihrávku Hrstka krásně na J. Moudrého, kterého stíhal obránce. Jenže Hyršl nasadil své tělo a on upadl. Tím se Honzovi uvolnila cesta k brankáři. Jeho střelu vyrazil, ale na dorážku byl již krátký. To soupeře trochu rozhodilo, nám to dodalo potřebný klid a ovládli jsme hru. Byli jsme lepší ve všech směrech. Hýřili jsme bojovností a soupeř nevěděl, kam dřív skočit. Bohužel některé další akce se neujaly. To až ve 22.minutě přišla pěkná branka, které předcházela akce, kdy Hyršl hlavou uvolnil J. Moudrého a ten se opět nemýlil – 3:0.

Toto vedení bylo zasloužené. Braník se dostal na naši polovinu jen sporadicky. Bohužel dvě minuty před koncem byl centr do našeho vápna a nešťastně jsme si dali vlastní branku, která neznamenala pro náš tým nic dobrého.

Do druhé půle nastoupil Braník s větším přehledem, zlepšil přihrávky, pohyb a my jsme se snažili je dobře pokrývat. Hosté měli územní převahu, ale do žádných vyložených akcí se nedostávali. Měli jen pár střel z větší vzdálenosti, některé z nich byly mimo a ty co šly na branku, s těmi si poradil Opletal. My jsme zahrozili ve 44. minutě, kdy se krásně uvolnil Hyršl a jeho prudká střela byla brankářem zpomalena. Míč se kutálel do prázdné branky, jenže obránce míč doběhl a založil protiútok. Soupeř ukázal na pár přihrávek krásný přechod do útoku a útočník zazdil tutovku. To se nám všem ulevilo. Tlak Braníku sílil a my statečně odolávali až do 50.minuty, kdy hosté po zásluze snížili na 3:2. V té chvíli se některým rodičům i mně vrátila vzpomínka, jak zde minule Braník zápas otočil. Braník hnal všechny síly do útoku a naše obrana zdatně odolávala. Při některých akcích jsme měli štěstí, kdy střela šla jen těsně vedle branky nebo soupeři chyběl krok před prázdnou brankou.

My jsme se zmohli na protiútok, kdy Baroch s míčem přeběhl celé hřiště a na hranici vápna mu stoper odebral balon skluzem. Po tomto souboji zůstal Patrik ležet na trávníku. Patrika jsme za postranní čarou ošetřovali a hosté dále útočili. Hosté zahrávali rok a na pokyn rozhodčího jsme Patrika poslali zpět. Z rohu se dostal míč k Barochovi, ten si narazil s O. Moudrým, poté předhonil brankáře a trefil tyč. Naštěstí Baroch balon doběhl a dal důležitou branku na 4:2. To už běžela 58. minuta. Po této brance jsme opět ovládli hřiště. Soupeř už rezignoval a v nastavení dostal ještě pátou branku, po centru Barocha se trefil O. Moudrý, který patičkou dal míč do protipohybu brankáře.

Dnes odehráli kluci povedené utkání a musím je pochválit jak za bojovnost tak za předvedenou hru. Vytkl bych jen to, že jsme se ve druhé půli chvilku hledali. Za první poločas si ale výhru zasloužíme. Doufáme, že tato výhra kluky nakopne k lepším výsledkům. Pro soupeře je to příliš krutý výsledek. Chvilkami sahal po bodu. Dál bych chtěl vyzdvihnout výkon rozhodčího, který pískal s přehledem a bez chyb.

Mladší žáci A: FC Tempo Praha – ABC Braník B 5:2 (3:1)
Branky Tempa: J. Moudrý 3, Baroch, O. Moudrý.
Tempo: Opletal – Šváb – Veselý, Jelínek, Baroch – Holub (31. Musílek), Šmíd (53. O. Moudrý), Hrstka, Kalina (45. Heinc) – J. Moudrý, Hyršl.