St. přípravka A: FC Tempo Praha - SK Motorlet Praha 3:2

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 22. 09. 2009

Napětí v řadách Tempáků by se dnes dalo krájet. Pro dnešní duel s Motorletem postavil Michal Hozák tým, jenž měl doma uhájit velice důležité tři body. Někteří naši hráči odjeli na školu v přírodě, a tak to byl pro trenéra těžký oříšek. Sraz byl stanoven jako obvykle hodinu a půl před zápasem. Kluků se sešlo dnes tak akorát, aby se dalo hrát. Motorletští se dostavili v hojném počtu. Moc dobře si byli vědomi důležitosti dnešního utkání.

Zápas mohl začít. Kluci byli nažhavení na výhru a bylo to znát. Nedali soupeři oddechnout. Hrála se 2. minuta zápasu, po levé straně se uvolňuje Blažka (Pítrson) a s přehledem posílá míč Kopešovi, který se dobře orientuje před gólmanem Motorletu a propaluje mičudu do sítě. Jásot domácích diváků a hráčů zaburácí nad hřištěm. Od trenérů Motorletu vzlétají hlasitá slova kritiky směrem k jejich borcům. Hra pokračuje od branky k brance. Obě strany to stojí značné úsilí dostat se na dostřel k brankáři soupeře. Jedna taková akce ze strany Motorletu končí "angličanem". Nekrytý útočník v modrém dresu střílí k tyči a gólman Novotný je krátký. Míč se odráží od tyče za jeho záda. Je srovnáno.

Zápas nabývá na obrátkách. Na našich borcích je vidět únava z vysokého tempa hry. Motorlet střídá dvě kompletní řady hráčů a má ještě nějaké navíc. Přichází další útočná akce na naši branku. Hraje se 11. minuta zápasu a útočníci Motorletu svírají naše obránce. Střela na branku. Gólman Novotný vyskakuje do výšky a střelu kryje...padá z výšky na záda a míč stahuje do náruče. Pak se bolestí rozpláče a svíjí se na hřišti. Následuje výměna brankáře. Za zraněného Novotného nastupuje Hozák. Hra pokračuje. Ve 12.minutě se trefuje střídající Staněk po přihrávce Blažky. Do šaten se jde za stavu 2:1 pro naše barvy.

Druhý poločas znám jen z doslechu, neboť jsem byl nucen se svým synem gólmanem Novotným odjet do Thomayerovy nemocnice na vyšetření páteře a ledvin. Žádné z mých podezření se nepotvrdilo a gólman je v pořádku. Kluci se rvali o výsledek jako lvi. Ve 2. minutě druhého poločasu opět dvojice Blažka-Kopeš navyšuje skóre na 3:1. Strhující konec zápasu nastává v 10 minut před koncem utkání, kdy motorletští snižují na 3:2 a začíná urputný boj o skóre. Kluci už nemají sílu na další útoky a míče odkopávají z dosahu brankoviště. Dělají pro výsledek co nejvíce mohou. Zápas dohrávají na pokraji svých sil a nervů. Stav 3:2 však uhájili. První tři mistrovské body pro naše barvy zůstávají doma. To je moc a moc dobře. Zítra po tréninku se kluci mohou těšit na dobrou pizzu, kterou jim zajistí za zasloužené vítězství realizační tým SPA. Kluci děkujeme.

FC Tempo Praha - SK Motorlet Praha 3:2 (2:1)
Branky Tempa: Kopeš 2, Staněk.
Tempo: Novotný, Hozák - Rod, Staněk, Šebek, Kopeš, Buzek, Obermajer, Blažka.