Ml. žáci B: FC Tempo Praha B - SK Aritma Praha B 1:1

Autor: Michal Netušil <mnetu(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 23. 09. 2009

Ve čtvrtém kole jsme přivítali doma poprvé Aritmu. Hrálo se na horním hřišti, které klukům nevyhovovalo. Od začátku zápasu se kluci nedokázali srovnat s nerovným terénem a na hře to bylo znát. Zatlačili jsme Aritmu na její polovinu, ale bez větších šancí. Naše obrana většinu míčů míčů nakopávala dopředu a útočníci si s tím nedokázali poradit. Jedinou naší střelu v prvním poločase měl Hrstka, který ale pálil vedle. Naopak soupeř se dostal do brejku po chybě obrany, ale Jelínek útok na poslední chvíli zneškodnil. Vázla nám záloha, která nedokázala na Aritmu vyzrát. Nedařilo se nám kloudně si nahrát a vytvořit si pořádnou šanci. Do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s domněním, že se obraz hry vylepší. Aritma nás ale do ničeho nepouštěla a kontrolovala průběh utkání. Ve 40. minutě nepochopitelně zahrál Brych rukou těsně před vápnem a soupeř zahrával trestný kop z hranice vápna. Naštěstí se mu nepodařilo trefit branku. Poté jsme zahrozili my, když dostal míč do běhu Vejšický. Dostal se až před gólmana hostů, nedokázal však přesně zakončit. Ve 46. minutě zachybovala naše obrana a Aritma se dostala do našeho vápna. Útočník Aritmy se dostal až před gólmana Marinova, ten byl ale překonán. Míč se odrazil od tyče, kutálel se po brankové čáře a Jelínek ho vykopl. Rozhodčí udělal chybu a branku uznal. Aritma se ujala vedení 0:1.

Bylo na nás, co s výsledkem uděláme. V 54. minutě Slavíček přesně našel Kuriše, který utekl obraně Aritmy. Dostal se až ke gólmanovi a se štěstím dostal míč do branky a srovnal na 1:1. V závěru jsme měli několik rohů, ale nedokázali jsme je zužitkovat. Zápas skončil remízou 1:1. I přes posily z áčka jsme doma nedokázali naplno bodovat.

FC Tempo Praha B - SK Aritma Praha B 1:1 (0:0)
Branka Tempa: Kuriš.
Tempo: Marinov - Hlaváč, Klajbl, Jelínek, Petřek (46. Brych), Löfler (37. Kalina), Vejšický, Slavíček, Hrstka, Kuriš, Chleborád. Připraveni: Klíma, Píro.