St. přípravka A: FK Admira Praha - FC Tempo Praha 7:4

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 28. 09. 2009

Sraz na 7:15, odjezd v 7:30. Takto brzkou ranní hodinku si dali dostaveníčko borci na Tempu. Chladné mlhavé ráno doprovázelo několik doprovodných vozidel za dnešním soupeřem na hřiště do Kobylis. Z tabulky minulého kola bylo možné vyčíst, že Admira remizovala na Slavií 3:3. To samozřejmě dávalo tušit, že dnešní zápas nebude vůbec snadný. S postupujícím časem hřálo slunce stále více. Vlhký trávník na Admiře nebude pro hráče obou stran jednoduchý.

V 9 hodin odstartoval sudí dnešní duel. Domácí hráči se pustili s vervou do našich borců. Svírali naše obránce a vyvíjeli obrovský tlak. Naši kluci se stále nemohli dostat do herního tempa. Zvláště vzrůstem nevelcí hráči na obou křídlech Admiry působili našim obráncům nemalé potíže. V sedmé minutě si domácí vynutili první chybu v obraně a skórovali na 1:0. Velký jásot domácích hráčů a jejich rodičů se linul nad stadiónem v Kobylisích. Oba týmy potřebují body, aby se odlepily od konce tabulky. Domácí to brali hodně vážně a v další minutě střílí další branku. Skóre 2:0 pro domácí nevěstí nic dobrého.

Hra se postupně vyrovnává a naši kluci se osmělují a svými ojedinělými protiútoky ohrozí domácího gólmana. V 17. minutě se dobře orientuje Obermajer a přiklepává Pekárkovi, který skóruje. 2:1 je stav, který vydrží pouhé tři minuty. Další útok domácích a .. další branka za zády gólmana Staňka. S výsledkem 3:1 se oba týmy rozcházejí do šaten.

O přestávce v šatně dochází k rozdávání taktických pokynů jak dál zahrát na domácí. Michal Hozák rozhodne o výměně gólmana Novotného za Staňka. Počasí je nádherné a druhý poločas začíná. První protiútok domácích, první střela na branku a první gól za záda ztuhlého Novotného. 4:1 je výsledek, který sráží výhledy na remízu do nedohledna. Minutu nato opět střela a opět gól. 5:1 je studená sprcha tempáckým barvám. Hra začíná být hrou o skóre ze strany domácích borců. V sedmé minutě se vzepře Pekárek a po závaru před brankou zavěšuje na 5:2. Domácí polevují v útočných akcích a dávají tak prostor našim útočníkům. Po pravé straně si dává své sólo Rod a i když mu nabíhá do volného prostoru Pekárek, rozhoduje se z nemožného úhlu vystřelit. Propaluje gólmana a snižuje tak na 5:3. Šance na vyrovnání se přibližuje.

Domácí se zalekli a zvyšují důraz v útoku. To se jim vyplácí a po přímém kopu prostřelují na 6:3. Nedá se nic dělat. Zvednout hlavu a jet dál. Jeden takový postupný útok přináší své ovoce střelou Buzka z dálky, kdy balón nádherně zaplachtí za záda bezmocného domácího brankáře. 6:4, naděje stále žije. Domácí odkopávají míč z dosahu svého brankoviště. Je vidět zvýšený důraz Tempáků a tlak roste. Zatlačují na chvíli domácí ke své brance a střílejí ze všech pozic. Žádá střela však nekončí v síti. Následuje poslední protiútok domácích a skóre se opět mění na 7:4. To je konečná.

Takové vysoké skóre si naši kluci nezasloužili. Žádné body nepřibyly na našem kontě a v tabulce máme průběžné 10. místo vzhledem k stávajícímu průběhu soutěže. Příští mistrák hrajeme doma s AC Sparta Praha, tak se máme na co těšit.

FK Admira Praha - FC Tempo Praha 7:4 (3:1)
Branky Tempa: Pekárek 2, Rod, Buzek.
Tempo: Staněk, Novotný - Rod, Janský, Šebek, Obuškevič, Buzek, Obermajer, Blažka, Kopeš, Pekárek, Hozák, Steinbart.