Předpřípravka A: Suverénní výhra v turnaji podzimní ligy

Autor: Petr Dedek st. <dp(at)autoklice.cz>, Téma: Fotbalová školka, Vydáno dne: 28. 09. 2009

Na úvodním turnaji podzimní ligy Meteoru sehrála většina našich nejmladších fotbalistů svá první opravdová utkání v životě. Ale tak to vypadalo pouze zpočátku. Rozlosování bylo ideální, kvalita soupeřů stoupala postupně. První dva protivníci byli na zvednutí našeho sebevědomí - Meteoru jsme nadělili 6 branek a Admiře dokonce 8. Hru jsme "situovali" pouze před branku těchto dvou soupeřů, proto i naše konto zůstalo čisté. Pak už nás čekal soupeř těžší - Třeboradice. Než obránci zjistili, že je nutno ve fotbale také bránit, prohrávali jsme 0:2. Potom ale Tempáčci soupeře zamkli na jeho polovině a dokázali výsledek otočit na konečných 3:2. Proti asi nejtěžšímu soupeři - Motorletu, kluci bojovali zodpovědně od první minuty. A po vyrovnaném boji zvítězili stejně těsným poměrem 3:2. V posledním zápase proti Bohemians 1905 jsme si udržovali stálou mírnou převahu a zkušeně pohlídali páté vítězství v řadě, zvítězili jsme poměrem 3:1.

Po prvním turnaji ze tří máme "slušně nasušíno" - 15 bodů a skóre 23:5. Co je ale důležitější? To, že kluci omrkli styl dvou zkušenějších spoluhráčů - Dana Michla a Patrika Bešťáka, kteří ani v nejmenším nezklamali. A zdárně se vynasnažili "zkopírovat" tah na branku, důraz při zakončování akcí a důslednost při bránění. Kombinace byly zatím jen v náznacích, pouze při rozehrávce z půle při zahajování hry. I tuto snahu nutno ocenit, vše určitě později přijde. Naši pětiletí caparti ukázali v Libni, že nejlepší fotbal v této kategorii a tuto sobotu byl ten tempácký!

Branky: Dan Michl 9 (2 zápasy chytal), Patrik Bešťák 7 (1 zápas chytal), Míša Novák, Toník Neumann a Ondra Švejda - všichni po 2, Patrik Lux 1 (2 zápasy chytal).
Sestava: Daniel Michl, Patrik Bešťák, Toník Neumann, Patrik Lux, Ondra Holička, Tomáš Keprt, Ondra Švejda, Jakub Sedláček, Míša Novák, Filip Zemjánek, Vašek Šalanský.