Ml. žáci A: FK Slavoj Vyšehrad – FC Tempo Praha 1:2

Autor: Jiří Šak <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 29. 09. 2009

Ve čtvrtém kole jsme zavítali na Vyšehrad, který se nacházel na čtvrtém místě. Je známo, že se na jejich umělé trávě vyhrává těžko. My jsme chtěli potvrdit výhru z minulého kola, která nebyla náhodná.

V prvním poločase jsme byli lepším týmem, ale spousty šancí jsme nevyužili. V 7. min. se dostali domácí na naši polovinu a vytěžili z toho roh. Domácí ho zahráli na přední tyč a my jsme si opět vstřelili vlastní branku. Ta nás nepoložila. Stále jsme měli míč pod kontrolou, ale branka ne a ne padnout. Do vyložených šancí se dostali Kuriš a Kofroň, bohužel jejich střely brankář kryl. Heincovu technickou střelu pod břevno brankář vyrazil, ale Hyršlovi chyběl krok k zakončení.

O poločase jsme hráče nabádali, aby nepolevili a hráli stále svoji hru. Musíme více střílet a máme na to zápas otočit. Vstup do druhého poločasu nám vyšel a ve 32. min. jsme vyrovnali na 1:1, kdy Hyršl nahrál po zemi za obranu Kofroňovi a ten nekompromisně proměnil. Po této brance domácí začali více útočit a měli dvě vyložené šance po našem nedorozumění v obraně. Naštěstí náš brankář byl na svém místě. Ve 48. min. jsme zahrávali přímý kop. Posílal jsem na zadní tyč Hyršla a Kalinu, míč tam prošel, ale našim hráčům chyběl krok. Poté jsme v obraně udělali minelu, ale brankář byl opět ve střehu a zneškodnil.

Zápas již spěl k remíze, když domácí zahrávali roh a odražený míč se dostal ke Kofroňovi, který si narazil s Ondřejem Moudrým a jeho střelu brankář vyrazil. Domácí obránce míč minul a Kofroň prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:2. To byly dvě minuty do konce. Místo toho, abychom v klidu drželi míč ve svých kopačkách, jsme dovolili domácím dlouhým balonem vyslat jejich útočníka na naši branku. Obránce ho tělem odstavoval od míče. Opletal trošku zaspal a pak se mu vrhl pod nohy. Domácí hráč přes něj upadl a rozhodčí pískl penaltu. Naštěstí ji Oplík chytil a zbytek utkání jsme už zvládli.

Hráče musím pochválit za bojovnost. Vyhráli jsme zaslouženě. Kolikrát ale lepší tým nevyhraje. Rád bych poděkoval hráčům z ml. žáků B, kteří odvedli velice pěkný výkon.

FK Slavoj Vyšehrad – FC Tempo Praha 1:2 (1:0)
Branky Tempa: Kofroň 2.
Tempo: Opletal – Šváb – Kofroň, Heinc (46. Lazarov), Veselý – Kuriš (51. O.Moudrý), Šmíd, Hrstka, Kalina – J. Moudrý (17. Hlaváč), Hyršl (52. Musílek).