St. žáci A: FC Tempo Praha - FK Bohemians Praha 3:3

Autor: Dušan Jantol <dusan.jantol(at)cz.enersys.com>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 05. 10. 2009

V sobotu před polednem jsme hostili FK Bohemians Praha ze Střížkova. Nádherné fotbalové počasí slibovalo dobrý mač s dobrým koncem. Bohužel díky tomu, že se nám rozpadla sestava díky zraněním a onemocněním, byli jsme nuceni improvizovat. Už předešlý čtvrteční pohárový zápas na Braníku ukazoval, že se sestavou budeme mít potíže.

Na tuto střížkovskou Bohemku jsme si věřili. Nasvědčoval tomu i začátek utkání, do kterého jsme vlétli přímo parádně. Ve čtvrté minutě po pravé straně unikl Holko, přesným centrem našel nabíhajícího Linharta a ten přesně hlavou zakončil k levé tyči - 1:0. Soupeř se nestačil ani vzpamatovat z obdržené branky a znovu po trestném kopu Hendricha v 7. min., se balon odrazil k Holkovi, který v klidu připojil druhý gól.

Měli jsme v té době více ze hry a neustále jsme hrozili z rychlých protiútoků. Ve 24.min. Čerkašin krásnou střelou z hranice velkého vápna trefil pouze levou tyč, balon se objevil zčistajasna před Holkem, který ho nedokázal usměrnit do sítě hostů. Dostávali jsme se často a nebezpečně před branku hostí, ale poločas skončil k naší škodě jen 2:0.

V šatně jsme si řekli, že toto utkání dovedeme bez chyb do vítězného konce. Ale Střížkov začal být nepříjemný a snažil se zakončovat své šance.Po jedné takové střele, která však šla vedle, při obranném zákroku hlavou nešťastně trefil míč Kalina, který zapadl do sítě, 2:1.

Po zkušenostech z předešlých zápasů se začala objevovat na našich kopačkách nervozita a strach z vyrovnání.Jako bychom to přivolali, ve 45.min. odcentroval hostující hráč téměř z brankové čáry na zcela volného spoluhráče na penaltě, který vyrovnal na 2:2.

Nepřestali jsme hrát a snažili jsme se strhnout vedení na naší stranu, což se nám podařilo v 51.min., kdy Čerkašin po trestném kopu Jantola dopravil odražený míč do soupeřovy branky. Zdálo se, že je po zápase, ale opak byl pravdou. Za sedm minut bylo opět vyrovnáno a stav se už nezměnil. Na snahu o vstřelení vítězné branky už ale nezbyl čas.

Tento zápas jsme velmi dobře rozehráli, ale opět jsme se zásluhou nekoncentrace a zbytečných chyb připravili o vítězství. Doufám jen, že se poučíme a další zápasy budou v lepším světle.

FC Tempo Praha - FK Bohemians Praha 3:3 (2:0)
Branky Tempa: 4. Linhart, 7. Holko, 51. Čerkašin.
Tempo: Stěpanov - Jantol, Kalina, Malý (66. Vencl), Fencl, Geissler, Hendrich(36. Faktor), Babiar, Čerkašin, Linhart, Holko.