St. přípravka A: FC Tempo Praha - AC Sparta Praha 1:5

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 06. 10. 2009

Nedělní duel se Spartou by se dal charakterizovat dvěma slovy: boj o skóre. Tempákům bylo jasné, že si Sparta přijela změřit své síly se svým výběrem a snahou přilepšit si bodovým přídělem do mistrovské tabulky. Žádný strach před velkými zvířaty by se chtělo říci. Naši kluci moc potřebují body a doma by se neměly rozdávat. Počasí přálo, bylo lehce zamračeno se slabým větrem. Sparta nastoupila v tradičních rudých dresech. Zápas mohl začít.

Kluci byli před zápasem instruováni jak hrát. Všem pokynům však nedostáli a ve druhé minutě hry inkasovali po chybě v obraně 0:1. Sparta střídala celé sestavy a naši kluci vysokému tempu nestačili. Sparťané útočili jak mohli a zatlačili naše kluky do defenzívy. Celý první poločas se hrálo na jednu branku. Vytrvalý tlak soupeře vedl ve 20. minutě k další brance v naší síti. Poločas tak končí 0:2.

O přestávce v šatně kluci s trenérem rozebírali chyby z prvního poločasu. Všichni byli připraveni se pustit do Sparťanů a dotáhnout skóre alespoň na remízu. Ono se to lehce řekne, ale hůře realizuje. Zvláště, když soupeř je stejného mínění a také rozebírá své vlastní chyby. A opět ta nešťastná 2. minuta znamenala branku. Skóre 0:3 se zdá být nezvratitelné. Hra pokračuje ve vysokém tempu. Naši útočníci se tu a tam osmělují vystřelit na sparťanskou svatyni, ale střely se síti vyhýbají. Naopak jsou to Sparťané, kdo se trefují za záda našeho gólmana. Skóre se tak navyšuje na 0:5. Toto skóre je velmi zdrcující. Čestný úspěch zaznamenává v 18. minutě Obermajer po přihrávce Šebka. To bylo ze strany Tempa vše. Dnešní duel se tedy nevyvedl a body si odvezla aktivnější Sparta. Tempo tak setrvává na průběžném 10.místě.

FC Tempo Praha - AC Sparta Praha 1:5 (0:2)
Branka Tempa: Obermajer.
Tempo: Hozák - Rod, Janský, Šebek, Obuškevič, Buzek, Obermajer, Blažka, Kopeš, Pekárek, Novotný, Staněk.