Muži A: Dolní Měcholupy - FC Tempo Praha 1:5

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 08. 10. 2009

Tak tomu se říká rychle rozhodnout zápas! Tempo vedlo v Dolních Měcholupech ve 13. minutě 3:0 a bylo hotovo. Úvod nijak nepoznamenaly předzápasové komplikace, kdy se necítil Jakub Hurka a na rozcvičce zranil Netušil.

V 5. minutě mířil ještě Budák vedle, ale z další akce už uhodilo. Po ukázkové akci centroval z pravé strany Žalud a Josef Hurka, netradičně na hrotu, pohotově z malého vápna skóroval - 0:1. V 8. minutě sklepl Novotný dlouhý výkop na Žaluda a ten vyzval Josefa Hurku k druhé brance. Úvod snů dokončil ve 13. minutě sám Žalud, míč mu přistrčil Kočí a míč se po nádherné ráně třepetal v šibenici. Tempo dvacet minut produkovalo výborný fotbal, vyšperkovaný krásnými góly. Asi zákonitě pak přišlo povolení a do konce poločasu se v šancích po standardních situacích objevili už jen obránci Dvořák s Nechvílou.

Výkon na půl plynu pokračoval i po změně stran, je škoda, že se hráči netlačili více do koncovky. A tak bylo Tempo za pasivitu potrestáno snížením v 70. minutě.

Inkasovaný gól ale hráče probral a výborně hrající Dvořák v 73. minutě, po akci Kočího a přihrávce Hájka, zvýšil na 1:4 a pět minut před koncem perfektním blafákem uzavřel skóre střídající Jakub Hurka.

Dolní Měcholupy - FC Tempo Praha 1:5 (0:3)
Branky: 70. Králík - 5. a 8. Josef Hurka, 13. Žalud, 73. Dvořák, 85. Jakub Hurka.
Rozhodčí: Petrášek - Nykl, Gryc.
ŽK: Vrba, Kadlec.
Dolní Měcholupy: Musil - Voženílek (61. Prel), M.Procházka, Konya, Králík, T.Procházka, Kapucián, Čapek, Šmejkal (83. Kaucký), Řečínský (46. Lodin), Semančík.
Tempo: Kuchař - Kadlec, Dvořák, Vrba, J.Nechvíla (64. Bartošek) - Budák, Žalud, Kočí, Komorník - Josef Hurka (64. Hájek), Novotný (81. Jakub Hurka).