St. dorost: FC Tempo Praha - FK Admira Praha B 4:1

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 13. 10. 2009

Bez zraněných a nemocných Sehnoutky, Klípy a Selichara jsme za příjemného fotbalového počasí přivítali v sobotu družstvo Admiry B na spodním hřišti. Vše nahrávalo pro pohledný fotbal, ale opak byl pravdou. Na hřišti se odehrával boj s nakopávanými balóny. S důrazem hostů jsme se těžko vyrovnávali a více než hře jsme se věnovali kritice spoluhráčů, rozhodčího a dohady s protihráči. To byly hlavní příčiny, proč jsme se nedostali ke kombinační hře s úniky po stranách zakončenými střelbou, jak zněly taktické pokyny před zápasem. Přesto jsme se dostali do brankových šancí, k první po trestném kopu, který brankáři vypadl míč a dorážky byly neúspěšné a další, kdy nejdříve v koncovce selhal Čemus a pak i Nehasil. Po rozehraném dlouhém pasu si obránci dávali přednost a toho využil Dominik Čemus a tentokrát byl úspěšný. Vedeme 1:0. Z vedení jsme se však neradovali dlouho a po nedorozumění v naší obraně měl hostující hráč jednoduchou úlohu - 1:1. Do kabin odcházíme za nerozhodného stavu.

O přestávce klid v kabině rozhodně nebyl. Zopakovali jsme si taktické pokyny, se kterými jsme šli do zápasu a místo hádání došlo na povzbuzování. Od první minuty jsme konečně začali produkovat fotbal, se kterým jsme byli úspěšní v minulých zápasech. Rozehrála se také středová dvojice, která si v prvním poločase musela připadat jak na pingpongu, když je balón přelétával vpřed a vzad, aniž by si do něj kopli. Střídající Kvapil vybojoval svým důrazem míč, se kterým si znamenitě poradil France - 2:1.

Naše hra nabývala na kvalitě a začali jsme hosty jasně přehrávat. Hra po stranách hřiště nám otvírala střed hostující obrany. Po krásné akci Baluna, který po levé straně zatáhl míč a přihrávku nasměroval do středu na Franceho, Dan nedal brankáři Admiry šanci - 3:1. Zápas se dohrával pod naší taktovkou. Po další kombinaci byl na konci zcela volný Hnát a zvýšil na 4:1.

Pak přišly pro nás smutné chvíle. Linhart ve snaze zasáhnout balón ho minul a jeho koleno vypovědělo službu. O dvě minuty později střídající Matoušek nabíhal do pokutového území, soupeř ho fauloval a po jeho pádu mu nechtěně šlápl na ruku. Píšťalka rozhodčího zůstala v klidu a Petr po chvíli pokračoval ve hře. Skóre se do konce již nezměnilo. Tentokrát jsme po špatném prvním poločase měli dobrý druhý. Na soupeře, kteří nás čekají, by jeden poločas nestačil. Musíme zvládnout oba. Kluky je však třeba za zlepšený výkon pochválit a Milošovi a Petrovi popřát brzký návrat na trávník. U Miloše to asi nebude tak rychlé, protože má poraněný meniskus.

FC Tempo Praha - FK Admira Praha B 4:1 (1:1)
Branky Tempa: France 2, Čemus, Hnat.
Tempo: Flaks - Šulc, Varecha, Šimek (73. Lacina), Procházka (46. Kvapil) - Nehasil (77. Matoušek ), Linhart, France, Balun - Hnat, Čemus.