Předpřípravka A: Na Meteoru tentokrát třetí

Autor: Petr Dedek st. <dp(at)autoklice.cz>, Téma: Fotbalová školka, Vydáno dne: 13. 10. 2009

Ve druhém turnaji podzimní ligy Meteoru nastoupila sbírat zkušenosti další parta kluků. Kromě dvou zkušených matadorů Dana Michla a Patrika Bešťáka, vesměs jiná, než na turnaji prvním. Naše vystoupení bylo výsledkově přesvědčivé v prvních dvou zápasech a v zápase závěrečném. Meteor jsme smetli 5:0, Admiru 2:0. Potom jsme utrpěli úplně první turnajovou porážku od důraznějších kluků z Třeboradic v poměru 1:3. Následovala další ztráta bodů a remíza po urputném boji s Motorletem 1:1. Na závěr jsme si náladu spravili proti Bohemians 1905 a přesvědčivě vyhráli 3:0.

Do Libně jsme přijeli namlsaní jak ze hry, tak z výsledků z prvního turnaje. Tentokrát však bylo obojí trochu méně úspěšné. Záměr byl opět ten, aby nová skupina kluků okoukala od svých lepších kamarádů, jak fotbalově na to. Bohužel nyní málokdy došlo k napodobování fotbalově vyspělejších spoluhráčů. Kluci byli často nesoustředění na hru, do osobních soubojů chodili váhavě, chyběl důraz a vědomá snaha odebrat protihráči míč. Proto soupeře nejvíce zaměstnávali většinou jediní naši dva střelci branek, kteří pomáhali často i při bránění.

V tomto turnaji jsme skončili nakonec na třetím místě za druhými Třeboradicemi a vítězným Motorletem. Protože první turnaj jsme vyhráli my, Třeboradice skončili druhé a Motorlet třetí, rozhodne o konečném pořadí poslední turnaj v sobotu 24.10.

Nicméně malí Tempáčci určitě nezklamali. Vzhledem k věku a k nulovým zkušenostem dělali, co mohli. A tak i proto byl tento turnaj nadprůměrně úspěšný. Klukům se vše po sobotním dopoledni v hlavách rozleží, s rodiči přihlížejícími a fandícími hru určitě doma v klidu rozeberou. Kvalita příštích fotbalových vystoupení bude dozajista "strmě" stoupat. Dnes ten hlavní účel – radost ze hry – byl stoprocentně u každého splněn. Imponující byl i zájem střídajících jít znovu do hry. Také střídání kluci prováděli téměř vždy disciplinovaně.